Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu İstifa Etti

ANA SAYFAHABERLER → Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu İstifa Etti

Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu İstifa Etti

Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu İstifa Etti

Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 23 haftada hanesine 38 puan yazdırarak puan tablosunda 6.sırada bulunan Trabzonspor, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldı.

Sezona son şampiyon unvanıyla başlayan bordo mavili ekipten yapılan açıklamada, 18-19 Mart 2023 tarihlerinde Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Seçimli Olağanüstü Genel Kurul yapılacağı duyuruldu.

“Aslolan Trabzonspor’dur”

2018 yılından beri Trabzonspor’un başkanlık koltuğunda oturan ve bu süreçte kulübün 38 yıl sonra gelen şampiyonluğuna liderlik eden Ahmet Ağaoğlu, Seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Bu kararını, “Genel Kurul kararını talep eden arkadaşlarımızın süreci sağlıklı bir şekilde yürütmeleri ve rahat bir çalışma ortamında kongreye hazırlanmaları düşüncesiyle bugün itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan ve bağlı şirketlerimizdeki görevlerimden istifa etmiş bulunmaktayım.” ifadeleriyle duyuran Ahmet Ağaoğlu, böylece yaklaşık 5 yıl sonra Trabzonspor’dan ayrılmış oldu.

Ahmet Ağaoğlu istifasını kaleme aldığı metinde ayrıca şu ifadelere de yer verdi:

“Öncelikle görevde bulunduğum beş yıllık süre içerisinde maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, her daim destek veren; 1 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan başlangıçtan bugüne kadar birlikte çalıştığım tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, bize bu görevi layık gören saygıdeğer delegelerimize ve Genel Kurulumuza, tüm kurul başkanlarımıza, kurucu üyelerimize, geçmiş dönem başkanlarımıza, hocalarımıza ve futbolcularımıza, idari kadromuza, tüm kulüp çalışanlarımıza, yerel ve ulusal basınımıza; Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, 8'inci şampiyonluğumuzda en büyük pay sahibi olan vefakar Trabzonspor taraftarına, üzerimde çok emekleri olan değerli büyüklerime en kalbi duygularımla minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Canım kadar sevdiğim kulübüme beş yıl başkan olarak hizmet etmek hayatım boyunca yaşayabileceğim en onurlu görevdi.

Benden sonra göreve gelecek olan arkadaşlarımın ve büyüklerimin kulübümüzü çok daha yükseklere taşıyacağını ve başarı ile yöneteceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Camiamızdan bizden sonra göreve gelecek başkan ve yöneticilere her zamankinden çok daha fazla destek olmaları en büyük temennimdir.

Hepimizin de çok iyi bildiği gibi elde etmiş olduğumuz başarılar birlik ve beraberlik içerisinde yan yana vermiş olduğumuz mücadeleler sonunda kazanılmıştır.

Unutulmamalıdır ki; kişiler gelir geçer aslolan Trabzonspor'dur, Trabzonspor'un başarısıdır.”

Trabzonspor, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun döneminde 38 yıl sonra kazanılan şampiyonluğa ek olarak 2019/20 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası’nı, 2020/21 ve 2022/23 sezonlarında ise TFF Süper Kupa’yı müzesine götürmüştü.