NASIL OYNARIM

ANA SAYFA → NASIL OYNARIM

TEMEL KURALLAR

Temel Kurallar

Petrol Ofisi Sosyal Lig, Türkiye’nin en büyük fantezi futbol oyunudur.

Klasik fantezi futbol prensibine göre işleyen Sosyal Lig uygulamasında kullanıcılar, verilen bütçeyle Süper Lig futbolcularından kadro kurmakta ve kadrolarına seçtikleri futbolcuların Süper Lig’de o haftaki gerçek maç istatistikleriyle Sosyal Lig puanlama sistemine göre puan toplamaktadır. Kullanıcılar, topladıkları puanlarla haftalık, aylık ve genel klasmanlarda birbirleriyle sezon boyunca rekabet etmektedir.

Nasıl üye olunur?

Uygulamaya Google hesabı, GSM numarası ya da mail adresiyle üye olunabilir. Üyelik aşamasının ardından ana sayfadaki profilden belirlenecek TAKIM ADI aynı zamanda uygulamadaki KULLANICI ADI olacaktır.

Takım adı oluşturulurken aşağıdaki notlar dikkate alınmalıdır.

 • Takım adı küfür, hakaret, reklam, siyasi ve dini söylem ya da rahatsızlık yaratıcı ifade içeren kullanıcıların oyuna erişimi engellenir ve tekrar üye olamaz.
 • Takım adı mevcut ise tekrar alınamaz.
 • Takım adı a-z, A-Z, 1-9,-,_, . ve boşluk karakterlerinden oluşabilir.
 • Takım adı, sadece rakamlardan oluşamaz.

Takım adı 2 karakterden daha kısa, 20 karakterden daha uzun olamaz.

Kadro Nasıl Kurulur?

Uygulamanın ana menüsünde yer alan KADRO KUR bölümünden kadro oluşturulabilir, kadroyla ilgili tüm ayarlamalar yapılabilir.

Kadro kurarken aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

 • Taktik bölümünden saha dizilişi seçilir: (4-4-2) (4-5-1) (4-3-3) (5-3-2) (5-4-1) (3-4-3) (3-5-2)
 • Seçilen herhangi bir dizilişin her mevkisinde yer alan futbolcu kutucuklarına tıklanarak futbolcu listesi açılır. İstenilen futbolcu “+” ikonuyla kadroya dahil edilir.
 • Kadroya eklenen futbolculara tıklanarak açılan menüde KAPTAN YAP seçeneği kullanılarak takım kaptanı belirlenir. Kadronun tamamlanması için kaptan seçmek zorunludur. Kaptan seçilen futbolcunun o hafta alacağı puan “2” ile çarpıldığı için kaptan seçimi oldukça önemlidir.
 • Alttaki menüde bulunan KAYDET butonuyla oluşturulan kadro kaydedilir. Kadroda yapılan değişiklerin kaybolmaması için her güncellemeden sonra kaydet butonuna basılması gereklidir. Kaydedilmiş takımlar, ana menüde sağ üstte yer alan forma görseline tıklanarak Profil bölümündeki PUANLAR başlığından kontrol edilebilir.
 • İlk 11 futbolcularının tamamı seçilmediğinde ve takım adı belirlenmediğinde sistem, kadronun kaydedilmesine izin vermez.
 • Kadrolar için 4 adet yedek seçilebilir, Joker özelliği kullanılarak yedek sayısı 5’e çıkarılabilir. Yedek oyuncu, aynı mevkide puanı daha düşük olan oyuncunun yerine oyuna girer.
 • 2022-2023 sezonu itibariyle kadrolara teknik direktör de eklenebilir. Kadroya alınan teknik direktörler, Sosyal Lig puanlama sistemine göre puanlanır.

Kadro ne zaman kurulabilir?

Haftalık kadrolar, önceki fikstür haftasının ilk maçının başlangıç saati ile ilgili haftanın ilk maçının başlangıç saati arasında oluşturulabilir. Bir fikstür haftasının ilk maçı başladıktan sonra o fikstür haftasına ait kadrolarda hiçbir değişikliğin yapılması mümkün değildir, sistem buna asla izin vermez. Bu süreçte yapılan değişiklikler, bir sonraki haftanın kadrosuna yöneliktir.

 • Örnek: 5. Fikstür haftası için kadrosunu güncellemek isteyen Soysal, 4. fikstür haftasının ilk maçı başladıktan sonra 5. fikstür haftasının ilk maçı başlayana kadar kadrosunu oluşturmak, son değişikliklerini yapmak ve kaydetmek zorundadır. Soysal, 5. fikstür haftasının ilk maçı başladıktan sonra KADRO KUR bölümünden değişiklik yaparsa bu 6. fikstür haftasına yönelik olarak sisteme kaydedilir. Yapılan değişiklik hiçbir şekilde 5. fikstür haftasının kadrosunu etkilemez.

Gerekli durumlarda (puan hesaplama, güncelleme) sistem yönetim tarafından kapatılabilir ve bu süre içerisinde kadro oluşturulmasına izin verilmeyebilir.

Kadro her hafta güncellenmeli mi?

Kurulan bir kadro, sonraki haftalarda güncellenmezse, son kaydedilen kadro mevcut kadro olarak dikkate alınır. Sonraki hafta puanı bu kadroya göre belirlenir. Kadro güncellemek, haftalık puana 10 puan olarak eklendiği için kadro güncellenmesi, kullanıcıları haftalık ve genel sıralamada ön sıralara taşımaktadır. Bu yüzden kadroların her hafta güncellenmesi tavsiye edilir.

Kadroya alınan futbolcuların bilgileri değiştiğinde ne olur?

Kadroya alınan futbolcuların bilgileri güncellendiği zaman (takım, pozisyon ve fiyat değişikliği gibi) mevcut Sosyal Lig oyun kurallarını bozan bir kadro formasyonu ortaya çıkabilir. Değişiklik Sosyal Lig yönetimi tarafından kadro seçiminden sonra yapıldığı için kadro güncellenmediği sürece bu formasyon geçerli sayılır. Ancak kadroda herhangi bir güncelleme yapıldığında kadroyu kaydetmek için mevcut kuralları/dinamikleri tekrar dikkate alarak kadro oluşturulması gerekir.

Örnek: Soysal ve Burcu, 5 milyon Euro değerindeki Ali Öztürk’e yer verdikleri kadrolarını Salı günü güncellemişlerdir. Çarşamba günü sistemde Ali Öztürk’ün fiyatı 6 milyon Euro olarak güncellenmiştir. Bu güncellemeden sonra kadrosunda güncelleme yapan Soysal, kadrosundaki Ali Öztürk’ü 6 milyon Euro fiyata göre değerlendirmek zorunda kalacaktır. Salı gününden sonra kadrosunu güncellemeyen Burcu’nun kadrosunda ise, Ali Öztürk 5 milyon Euro değeriyle yer alacaktır.

Yedek futbolcu seçmek zorunlu mu?

• Yedek futbolcu seçimi zorunlu değildir.
• Her mevki için sadece bir yedek futbolcu seçilebilir.
• Sadece aynı mevkiyi paylaşan bir yedek ve ilk 11 futbolcusu değişebilir. Farklı mevkiler arası değişim gerçekleşmez.
• Yedek futbolcu, o mevkide en az puan alan futbolcunun yerine girer. Seçilen yedek futbolcunun puanı, aynı mevkideki diğer futbolculardan düşük olursa haftalık puanınıza etki etmez.
• İlk 11 ve yedekte aynı mevkiyi paylaşan futbolcunun puanları eşitse kart durumuna bakılır:

- İlk 11’deki sarı veya kırmızı kart görmüş, yedekteki görmemiş => Yedek girer.
- İlk 11’deki sarı veya kırmızı kart görmüş, yedekteki sarı veya kırmızı kart görmüş => İlk 11’deki oyunda kalır.
- İlk 11’deki kırmızı kart görmüş, yedekteki sarı kart görmüş => Yedek girer.
- İlk 11’deki sarı kart görmüş, yedekteki kırmızı kart görmüş => İlk 11’deki oyunda kalır.
- Her ikisi de kart görmemiş => İlk 11’deki oyunda kalır.

• İlk 11'deki bir mevkide birden fazla futbolcunun puanı eşit ve en düşük, yedek futbolcunun puanı bunlardan yüksekse öncelikle kaptanlık durumuna bakılır. Yedek futbolcu, puanı eşit futbolculardan kaptan olanın yerine ilk 11'e dahil olur.
• İlk 11'deki bir mevkide birden fazla futbolcunun puanı eşit ve en düşük, bunların hiçbiri kaptan seçilmemiş ve yedek futbolcunun puanı daha yüksekse kart durumuna bakılır. Yedek futbolcu kart gören futbolcunun yerine ilk 11'e dahil olur. (sarı veya kırmızı kart akışı bir üstteki maddeye göre aynen işler.)
• İlk 11’deki futbolcu ve yedek futbolcunun puanları eşit, hiçbiri kaptan değil ve kart görme durumları aynı ise; yedek futbolcu, ilk 11’e dahil edilmez.
• Yedek değişimlerinde rozet durumu gözetilmez.
• Giren futbolcular yeşil, çıkan futbolcular kırmızı ok ile gösterilir.
Oyuna girmiş sayılan yedek futbolcunun kart bilgileri de oyuna yansır ve kart görmeme bonusu bu futbolcular üzerinden hesaplanır.
• Tüm haftalık rozetler, haftanın sonunda - (varsa) yedek futbolcu değişikliklerinin dahil olduğu - ilk 11 üzerinden hesaplanır.

Puanlar nasıl hesaplanıyor? Ne zaman açıklanıyor?

Seçilen futbolcuların puanları o hafta oynayacakları gerçek maçlardaki performanslarının Sosyal Lig puan sistemindeki karşılığına göre hesaplanmaktadır. Tüm istatistik ve puanlamalar anlık, canlı şekilde takip edilebilir. Ancak resmi sonuç ve sıralamalar, ilgili lig haftasının en son oynanan Süper Lig maçı sonrasında açıklanır. Resmi sonuçlar teknik bir sorun olmadığı sürece ilgili haftada oynanan son maçtan en geç 1 gün sonra uygulamada bir pop-up ya da Puan Tablosu bölümünde duyurulur. Sonrasında OPTA tarafından maçlar ile ilgili bir değişiklik yapılması durumunda veya puan hesabında bir yanlışlık yapıldığı tespit edilirse sonraki gece puan hesabı tekrar yapılır. Ayrıca Sosyal Lig uygulamasında da haftalık sıralama sonucunda Play Station 5 ödülü kazanan kullanıcı ve yakıt ödülü kazanan 100 kişi duyurulmaktadır.

Hükmen veya erteleme kararı verilen maçlarda ise;

 • Hükmen kararı gerçekleşen maçlarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun ilgili linkteki yönergeleri izlenecek, oyun puanlamaları TFF’nin vereceği kararlara ve yayınladığı istatistiklere göre yapılacaktır.
 • Haftalık sonuçlar açıklanana kadar erteleme kararı verilen bir maç yeni fikstür haftasından önce oynanırsa puanların açıklanması için bu maçın oynanması beklenecektir. Ancak bir müsabaka, ilgili fikstür haftasından sonraki bir tarihe ertelenirse, müsabaka ertelemesi olan haftanın puanlaması, erteleme kararı verilen maçın oynanması beklenmeden açıklanacaktır. Ertelenen müsabaka hem sosyal medya hem de uygulamamızdan duyurulacaktır. Ertelenen maç, fikstürden çıkarılacaktır. Ertelenen maçtaki takımlarda yer alan tüm futbolcular 0 puan elde edecektir. Ödül kazananların listesi, maç haftasının kalan maçları tamamlandığında açıklanacaktır.
 • Maç belli bir dakikaya kadar oynanıp ertelendiğinde de aynı kurallar geçerli olacaktır.

Puanlama sistemi detayları için linke tıklayın.

Haftalık Sıralama, Genel Sıralama Ve Turnuva Sıralaması Nasıl Hesaplanıyor?

Sosyal Lig’in genel işleyişinde haftalık klasman, genel klasman ve turnuva olmak üzere üç farklı sıralama vardır.

1- Haftalık Klasman

Oluşturulan haftalık kadro üzerinden bir fikstür haftası sonunda haftalık puan ortaya çıkmaktadır. Haftalık klasman, bir haftada bu kadro puanıyla elde edilen dereceyi gösterir.

Haftalık klasman sırasıyla aşağıdakilere kriterlere göre işler. Bir kriter maddesindeki eşitlik durumunda sonraki kriterde en iyi değer aranır.

 • Haftalık Kadro Puanı Toplamı (Daha yüksek puan toplayan kadro üst sırada yer alır.)
 • Kadronun Toplam Değeri (Daha ucuza kurulan kadro üst sırada yer alır.)
 • Kadronun Oluşturulma Tarihi (Daha erken kurulan kadro üst sırada yer alır.)
 • Kullanıcının Üyelik Tarihi (Daha eski kaydedilen üyeliğe ait kadro üst sırada yer alır.)

2- Genel Klasman

Genel klasman puanı, haftalık puanlar ile rozetlerden alınan puanların toplamından oluşur. 2023 -2024 sezonunda Genel Klasman 1. Devre (1. Yarı Sezon) ve 2. Devre (2. Yarı Sezon) olmak üzere 2 Devreden oluşacak; 1. Devre 1’den 18’e kadar olan haftaları, 2. Devre 19’dan 38’e kadar olan haftaları kapsayacaktır. 1. Devre sonunda Genel Klasman puanları sıfırlanacak, 2. Devrede Genel Klasman puanlaması 0’dan başlayacaktır.

Genel klasman sırasıyla aşağıdakilere kriterlere göre işler. Bir kriter maddesindeki eşitlik durumunda sonraki kriterde en iyi değer aranır.

 • Genel Puan Toplamı (Daha yüksek puan toplayan kadro, üst sırada yer alır.)
 • Haftalık Puan Birinciliği (Daha çok birincilik elde eden kullanıcı, üst sırada yer alır.)
 • Kullanıcının Üyelik Tarihi (Daha eski kaydedilen üyeliğe ait kadro, üst sırada yer alır.)

3- Turnuva

2023-2024 Sezonunda Turnuvalar 1. Devrede 2 adet, 2. Devrede 2 adet olmak üzere toplam 4 kez ve 5’er haftalık olarak düzenlenecektir. Turnuvalar aşağıdaki maç haftalarını kapsayacaktır. Gerekli durumlarda turnuva dönemleri değişebilir. Böyle bir durumda gerekli duyuru Sosyal Lig kanalları aracılığıyla yapılacaktır.

1. Devre – 1. Turnuva: 9-10-11-12-13

1. Devre – 2. Turnuva: 14-15-16-17-18

2. Devre – 1. Turnuva: 26-27-28-29-30

2. Devre – 2. Turnuva: 33-34-35-36-37

Turnuva puanı, 5 fikstür haftasının puanının toplamından oluşur. Rozet puanları turnuva puanına dahil edilmez. Turnuva sıralaması aşağıdaki kriterlere göre belirlenir:

 • 5 Haftalık Kadro Genel Puan Toplamı (Daha yüksek puan toplayan kadro, üst sırada yer alır.)
 • Aynı puana sahip kullanıcıların; 5 haftalık sıralama ortalamasına bakılır. Örneğin bir kullanıcı,

1. hafta 4.

2. hafta 5.

3. hafta 3.

4. hafta 8.

5. hafta 10. Olsun

Bu örnekteki kullanıcının sıralamalarının aritmetik ortalaması: (4+5+3+8+10)/5=6.

5 haftalık periyotta ortalama sıralamada yüksek olan daha üst sırada yer alır.

(NOT: Tüm küsuratlar göz önünde bulundurulur.)      

 • Kullanıcının Üyelik Tarihi (Daha eski kaydedilen üyeliğe ait kadro, üst sırada yer alır.)

Seviyeler Ne İşe Yarar, Seviye Nasıl Atlanır?

Sosyal Lig’de 8 seviye bulunmaktadır. Haftalık kadro puanı ve rozetlerden alınan puanlar seviyenin yükselmesini sağlar. Oyuna 1. seviye Acemi olarak başlanır. Toplanılan puanlara göre 8. yani son seviye Efsane’ye kadar ilerlenebilir. Seviye ilerledikçe stadyum geliştirerek stadyum gelirleri artırılabilir ve haftalık bütçe yükseltilebilir.

Efsane Oyuncu Nedir?

Sosyal Lig’de başarıdan başarıya koşan oyuncularımız artık efsaneleşiyor, efsaneleşen oyuncularımız birçok ayrıcalığın sahibi oluyor.

Efsane Paketleri

4 Haftalık, Yarı Sezonlukve Sezonluk olmak üzere üç opsiyon halinde sunulan Efsane paketlerine sahip oyuncularımız Sosyal Lig rekabetini eşsiz bir deneyimle yaşıyor. İşte bu oyuncularımızın faydalanacağı özellikler:

- 2. Kadro Kurma Hakkı: Sosyal Lig’de elde edilen takım gelirleriyle alternatif bir kadro kurmak ve puanlar toplamak artık mümkün. Maç haftası sona erdiğinde her 2 kadro da puanlanır. Daha yüksek puan toplayan kadro asil kadro olarak değerlendirilir, daha düşük puan toplayan kadro hiçbir şekilde dikkate alınmaz. Taraftar Ligi, Teke Tek Maç, haftalık ve genel klasman vb. tüm kurgularda sadece asil kadro baz alınır. Hesaplamaya dahil olmak için her 2 kadronuzu da ayrıca kaydetmeyi unutmayın.

- Gelişmiş Kadro Tamamlama Özelliği: Başarıya giden yolda iyi bir yardımcı her zaman önem taşır. Bu özellikle birlikte mevcut bütçe kapsamında sakat/cezalı, performans, fikstür vb. birçok veri dikkate alınarak optimal bir kadro otomatik oluşturulur.

- Efsane Liglerine Katılım ve Efsane Lig Kurma: Efsane oyuncuya efsane ligde yarışmak yakışır. Oyuncular, efsane liglerinde Sosyal Lig’in mevcut kurallarıyla yarışırken lig içi kapalı iletişim de kurulabilecek.

- Teke Tek Etkinliğinde Ek 1 Karşılaşma Hakkı: Teke Tek maçlarda 1 eşleşmeden dolayı Hodri Meydan rozetini kaçırmaktan sıkıldınız mı? Bu hakla birlikte sunulan ek bir eşleşmeyle Hodri Meydan rozetine bir adım daha yaklaşılacak.

- Kişiselleştirilmiş Chat ve Yazı Stilleri: Oluşturulan chat ortamlarında Efsane oyuncular karakterlerine uygun özel profil ve yazı stilleri belirleyebilecekler.

- Ek 4 Adet Tribün Değiştirme Hakkı: Her tribünde yaşanan atmosferi merak eden oyuncular diledikleri tribünlerde yer almak üzere ekstra değişiklik hakkına sahip olacaklar.

_____________

- 2023-2024 Futbol sezonu için 4 Haftalık Efsane Paketi'nin ücreti 99,99 TL'dir. Satın alınan Efsane paketi 4 fikstür haftası boyunca kullanılabilir olacaktır.

- Sadece sezon başına özel satışa sunulacak Sezonluk paket ücreti 599,99 TL’dir. Bu paket 2023-2024 sezonu içerisindeki 38 hafta boyunca geçerli olacaktır.

- 2023-2024 sezonu 1. Devre (ilk 18 hafta) için geçeli olacak Yarı Sezonluk Paket ücreti 349,99 TL’dir.

- Efsane paketlerine oyun içerisindeki Mağaza sekmesinden erişebilir, paketleri detaylı inceleyebilirsiniz.

- Petrolig Games Efsane paketi kapsamı ve ücretinde değişikliğe gitme hakkını saklı tutar.

Joker Nedir?

Kadro kurarken ek fayda ve avantajlar sağlayan bir oyun içi satın alma opsiyonudur. Her oyuncumuzun haftalık ücretsiz 1 joker hakkı vardır.  Buna ek olarak oyuncumuzun tekli, ikili ve üçlü olarak satın alabileceği Joker paketleri bulunmaktadır. Sosyal Lig oyuncuları Joker ile oyun içinde kullanabilecekleri Muhteşem 5’li, İkinci Kaptan, Altın Yedek, Altın Yedek Plus gibi kadro araçlarından faydalanabilir.

 • Tüm oyuncular her fikstür haftasında ücretsiz 1 adet yeni joker hakkı elde eder.
 • Sosyal Lig oyuncuları isteğe bağlı olarak, ilgili fikstür haftasında ücretini ödeyerek tekli, ikili ve üçlü olarak sunulan Joker paketlerini satın alabilir.
 • 2022-2023 Futbol sezonu için Tekli Joker Paketi 29,99 TL, İkili Joker Paketi 49,99 TL, Üçlü Joker Paketi 99,99 TL’dir.
 • Üçlü Joker Paketi haftada sadece bir kez alınabilir. Diğer Joker paketleriyle birlikte alınamaz.
 • İkili Joker Paketlerinden yalnızca biri haftada sadece bir kez alınabilir. Alınan paket içeriğindeki Joker özelliğini taşıyan bir Tekli Joker paketi ile birlikte alınamaz.
 • Tekli Joker paketlerinden her biri haftada sadece bir kez alınabilir. Alınan paket içeriğindeki Joker özelliğini taşıyan bir İkili Joker paketi ile birlikte alınamaz.
 • Joker sadece içinde bulunan fikstür haftasında kullanılabilir. Bir sonraki fikstür haftası başladığında hesaba tanımlı joker paketleri sıfırlanır.
 • Tanımlanmış joker hakkı kullanılmadan yeni joker hakkı satın alınamaz.
 • Petrolig Games Joker kapsamı ve ücretinde değişikliğe gitme hakkını saklı tutar.

Jokerden Hangi Kadro Araçları Kazanılır?

 • Ekstra Bütçe: Sadece ücretsiz joker hakkında yer almaktadır. Joker’den 1.000.000 €, 3.000.000 € veya 5.000.000 € ek bütçe kazanılabilir.
 • Altın Yedek: Joker alternatiflerinden biri de Altın Yedek’tir. Joker’den Altın Yedek kazanan Sosyal Lig oyuncuları ilgili fikstür haftası içinde forvet mevkide bir oyuncudan ekstra yedek olarak faydalanabilir.
 • Muhteşem 5’li: Sosyal Lig’de kadroya bir takımdan en fazla 4 futbolcu alınabilirken Muhteşem 5’li jokerine sahip bir Sosyal Lig oyuncusu kadrosuna 5.’yi seçebilir. Bu özellik birden fazla takımı kapsar.
 • 2. Kaptan: 2. Kaptan ödülü ile kadrodaki futbolculardan biri ek kaptan olarak seçilebilir. Ek kaptan fikstür haftası başlayana kadar değiştirilebilir. Yedek kaptan statüsünde seçilen futbolcu, 1. kaptandan daha yüksek puan toplarsa kaptan çarpanının sahibi olur ve sadece onun puanı hesaplamaya dahil edilir.
 • Altın Yedek Plus: Üçlü Joker Paketi kapsamında gelen Altın Yedek Plus özelliğinde takıma yedek olarak dahil edilen forvet mevkiindeki oyuncu ücretsiz olacaktır.

Lig Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal Lig’de bir arkadaş grubuyla veya diğer kullanıcılarla özel alt ligler oluşturarak ya da diğer liglere katılarak rekabet etmek mümkündür. 2022-2023 sezonu itibariyle Sosyal Lig’de 2 tür lig bulunacak: Normal ve Efsane. Efsane liglerine yalnızca Efsane paketine sahip olan Sosyal Lig oyuncuları katılabilir. Aşağıdaki koşullara uyulması koşuluyla bir özel lig oluşturulabilir;

Lig Adı

Lig adı sadece “a-z” “A-z” “1-9” “-“_” ”.” ve boşluk karakterlerinden oluşabilir.

 • Sadece rakamlardan oluşamaz.
 • 2 karakterden daha kısa, 32 karakterden daha uzun olamaz.

Lig adı küfür, hakaret, siyasi ve dini söylem ya da rahatsızlık yaratıcı ifade içerirse ligin kurucusunun oyuna erişimi engellenir ve kullanıcı tekrar üye olamaz.

Lig Açıklaması (Sloganı)

 • Tüm karakterler girilebilir.
 • Maksimum 255 karakter ile sınırlıdır.

Lig açıklaması küfür, hakaret, siyasi ve dini söylem ya da rahatsızlık yaratıcı ifade içerirse ligin kurucusunun oyuna erişimi engellenir ve kullanıcı tekrar üye olamaz.

Şifre

 • İsteğe bağlıdır. Boş bırakıldığı takdirde liginize herkes üye olabilir
 • Tüm karakterler girilebilir
 • Maksimum 10 karakter ile sınırlıdır.

Sınırlamalar

 • Her kullanıcı maksimum 5 lig oluşturabilir.
 • Kullanıcılar istediği kadar lige üye olabilir.

Lig Yönetimi

 • Ligin yönetimi, ligi oluşturan kullanıcıya aittir.
 • Lig yöneticisi, istediği kullanıcıyı ligden çıkarabilir. Ligden çıkarılan kullanıcı tekrar lige üye olamaz.
 • Lig yöneticisi istediği zaman oluşturduğu ligi silebilir.
 • Lig silme ve kullanıcı engelleme işlemleri geri alınamaz.

Lig Sıralaması

Özel liglerin genel puan sıralaması o ligin başladığı haftaya göre hesaplanır. Bu sıralamadaki puana rozet puanları dahil edilmez. Lig puanı ortalaması (toplam puan/kullanıcı sayısı) formülü ile hesaplanır. Kullanıcı liglerinde aynı puana sahip iki oyuncu yer aldığında puan eşitliğini bozacak kriterlere ek olarak Efsane olup olmadığı da kontrol edilir ve Efsane olan oyuncu bir üst sırada yer alır. 

Sohbet

Ligler ve Maç Merkezi’ne eklenen sohbet penceresiyle Sosyal Lig oyuncuları artık maçları uygulamada takip ederken yorumlayabilir, gelişmeleri arkadaşlarıyla birlikte takip edebilir.

 • Sohbet penceresi tüm liglerde vardır.
 • Sohbet penceresine maç esnasında maç merkezinden de ulaşılabilir.
 • Sohbet kurallarına uymayan oyuncular için yaptırımlar uygulanır.

Sohbet kuralları aşağıdaki gibidir. Sohbet penceresinde;

 • Herhangi bir link paylaşılamaz.
 • Reklam içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Kendisinin veya başka bir kullanıcının(kişinin) ad-soyad, adres, telefon, mail bilgisi paylaşılamaz.
 • Küfür ve hakaret içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Cinsel içerikli veya imalı ifadeler paylaşılamaz.
 • Irkçı veya toplumsal cinsiyet karşıtı söylemler paylaşılamaz.
 • Bir kullanıcı tarafından arka arkaya mesaj paylaşılamaz.
 • Politik ve dini figürler ya da imaları paylaşılamaz.

Suçlama, iftira, itham barındıran mesajlar paylaşılamaz.

Günün Sorusu Ve Sıkı Takip Bütçesi Nedir, Nasıl İşler?

Sıkı Takip ile oyuncu, bir takvim haftasında günlük oyuna giriş sayısına göre katmanlandırılmış bütçe kazanır.  Hafta boyunca kazandığı kümülatif bütçe, maç haftası dönümünde sınırlanır ve yeniden Sıkı Takip bütçesi biriktirmeye başlar. Oyuncu kazancını korumak için login serisini devam ettirmek zorunda değildir; fakat bir günü atladığı takdirde bütçe kazanımına kaldığı günün bütçe karşılığıyla devam eder.  7 günlük periyodun başlangıç günü Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 00.00’dır. Her periyod geçişinde ek bütçe kazancı sıfırlanır ve yeniden başlar.

 1. Gün: €250k
 2. Gün: €250k
 3. Gün: €500k
 4. Gün: €500k
 5. Gün: €1M
 6. Gün: €1M
 7. Gün: €1.50M

Uygulamaya giriş yapan her kullanıcıya bir pop-up ekranı gösterilir.  Bu pop-up ekranı aracılığıyla günün sorusu yönlendirilir. Bu ekranda SORUYU GÖR butonuna tıklayarak günün sorusu görüntülenir. Bu sorunun doğru yanıtlanması durumunda 250.000 Euro ek bütçe kazanılır. Tüm bu kazanımlar, içinde bulunulan fikstür haftasının bütçesi haftalık olarak anında yansır.

Günün sorusu, 38 fikstür haftası boyunca sürecektir.

Günün sorusu pop-up’ı kapatılıp yeniden ulaşılmak istenirse Görevler ve kadro ekranındaki Bütçeni Artır bölümleri kullanılabilir.

Fikstür haftası için kazanılan toplam ek bütçe, ana menünün sağ üst bölümündeki forma ikonu aracılığıyla açılan Takım Bilgileri veya kadro ekranındaki Bütçeni Artır aracılığıyla açılan Takım Gelirleri’nden görüntülenebilir.

Her yeni fikstür haftasında kazanılan ek bütçeler sıfırlanır.

Taraftar Ligi Nedir, Nasıl İşler?

Sosyal Lig’de taraftarı olunan kulübün tribününde yer alınarak ek transfer bütçesi kazanılabilir. Taraftar Ligi mekanizması aşağıda belirtilen detay ve kurallarla işler:

 • Uygulama ana menüsündeki TARAFTAR LİGİ kutucuğuna tıklanarak Taraftar Ligi menüsü açılır.
 • Taraftar Ligi kapsamında kullanıcılar, taraftar; ligler ise, tribün adıyla yer alır.
 • Taraftar Ligi menüsü 2 sekmeden oluşur: PUAN DURUMU ve TRİBÜNLER
  PUAN DURUMU sekmesiyle tribünlerin haftalık ile genel klasmandaki sıralamalar ve istatistiki veriler görülebilir.
  TRİBÜNLER sekmesiyle dahil olunan tribünü paylaşan diğer taraftarlar arasındaki haftalık ve genel klasman rekabeti takip edilebilir.
 • TARAFTAR LİGİ girişindeki takım listesinden kulüp logolarına tıklanarak katılmak istenen tribün seçilebilir. Bir kulüp tribününü sadece 1 kez değiştirilebilir.
 • Süper Lig kulüplerinin tribünleri, Taraftar Ligi kapsamında haftalık ve genel klasman mücadelesi verirler.
 • Kulüp tribünleri, haftalık klasmanda tribünde bulunan ilk 5 taraftarın haftalık puan ortalamasına; genel klasmanda ise, ilk 5 taraftarın haftalık puan ortalamasının kümülatif toplamına göre sıralanır.
 • Aynı zamanda her tribünün içinde de haftalık ve genel puan sıralaması olur. Bu sıralamalarda tribündeki taraftarlar, tıpkı Sosyal Lig’in haftalık ve genel klasman mücadelesindeki gibi haftalık kadrolarıyla topladıkları Sosyal Lig puanlarına göre derecelenir.
 • Haftalık puan durumunda 1. sırada bulunan tribünün taraftarları 3.000.000 €; 2. sırada bulunan tribünün taraftarları 2.000.000 €; 3. sırada bulunan tribünün taraftarları 1.000.000 € haftalık ek transfer bütçesinin sahibi olur. 
 • Bir kulüp tribününe yeni giren her taraftar, tribüne 0 puanla başlar. Giriş yaptıkları maç haftasından itibaren elde ettiği puanlar, tribünün puanlamasına dahil edilir.
 • Taraftar Ligi’ne katılmak zorunlu değildir.
 • Taraftar Ligi’nde yapılmayan işlemler için ana menü kutucuğunda bildirim bulunur.
 • Bir maç haftası başladıktan sonra gerçekleştirilen katılımlar, sonraki maç haftasında geçerli olur. (Örneğin; 5. fikstür haftasının ilk müsabakası başladıktan sonra bir tribüne katılan taraftarın 6. fikstür haftasından itibaren elde ettiği puanlar, hesaba dahil edilir.)
 • Taraftar Ligi’nde sıralama türleri ve bu sıralamalardaki puan eşitlikleri durumunda eşitliği bozacak kriterler ise sırasıyla şöyle:

  a) Taraftar Ligi Genel Klasmanı
  - Ortalama puan küsuratı (Hesaplamada ortaya çıkan tüm küsurat haneleri göz önünde bulundurulacaktır. )
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların genel klasman puanı (1. sıradaki taraftarların genel klasman puanları da eşitse; eşitlik bozulana kadar alt sıralara doğru inilecektir.)

  b) Taraftar Ligi Haftalık Klasmanı
  - Ortalama puan küsuratı (Hesaplamada ortaya çıkan tüm küsurat haneleri göz önünde bulundurulacaktır. )
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların haftalık puanı
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro değeri
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro kayıt tarihi
  - Tribünlerdeki 2. sıradaki taraftarların haftalık puanı
  - Tribünlerdeki 2. Sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro değeri
  - Tribünlerdeki 2. sıradaki taraftarların kadro kayıt tarihi

  c) Tribünler Genel Klasmanı
  - Taraftarın tribüne katılım tarihi
  - Taraftarın Sosyal Lig genel klasmandaki yeri

  d) Tribünler Haftalık Klasmanı
  - Taraftarın haftalık kadro değeri,
  - Taraftarın kadro kurma tarihi
 • Taraftar Ligi oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

Futbol Kahini Nedir, Nasıl İşler?

Futbol Kâhini aracılığıyla her fikstür haftasındaki karşılaşmalar için yapılan tahminlere göre 5 milyon Euro ek bütçe ve 6 genel klasman puanının sahibi olunabilir.

Futbol Kâhini mekanizması aşağıda belirtilen detay ve kurallarla işler:

 • FUTBOL KÂHİNİ, uygulama ana menüsündeki Etkinlik bölümünde yer alır.
 • Futbol Kâhini’nde bir fikstür haftasındaki eşleşmelerin nasıl sonuçlanacağı tahmin edilir.
 • Karşılaşmaların sonuçları için ev sahibi/beraberlik/deplasman olmak üzere 3 seçenek arasından tercih yapılır.
 • 10 eşleşmeden 10’u da doğru tahmin edilirse 5 milyon Euro ek transfer bütçesi ve 6 genel klasman puanı değerinde Ahtapot Paul rozeti kazanılır. Ayrıca bir fikstür haftasında;

- 9 bilen €4.5M
- 8 bilen €4M
- 7 bilen €3.5M
- 6 bilen €3M
- 5 bilen €2.5M
- 4 bilen €2M
- 3 bilen €1.5M  
- 2 bilen €1M haftalık transfer bütçesi kazanır.

10’da 10 yapmayan hiçbir kullanıcı, Ahtapot Paul rozeti kazanamaz.

 • Futbol Kâhini’ni kapsamında kazanılan tüm bütçeler haftalıktır ve tahminde bulunulan fikstür haftasından sonra gelen fikstür haftasında kadro bütçelerine yansır. (Örneğin; 5. Fikstür haftasına yönelik 10 tahminde bulunan Soysal’ın 5 tahmini doğru sonuçlanmıştır. Soysal’ın 3 milyon Euro’luk ek bütçesi, sadece 6. fikstür haftasında geçerli olur.
 • Bir haftada 10 tahminde bulunulması ve bu 10 tahminin Kaydet butonuyla onaylanması zorunludur. 10 tahminini tamamlamamış veya tahminleri kaydedilmemiş hiçbir işlem sistem tarafından hesaplanmayacaktır.
 • Süper Lig kulüplerinin haftalık Sosyal Lig puanları, Sosyal Lig’in puanlama sistemindeki kriterlere göre belirlenecektir. (Kart yok puanı ve kaptanlık bonusu değerlendirilmeyecektir.)
 • Haftalık sonuçlar, Hafta sekmesinde geçmiş haftalar seçilerek incelenebilir. Bir maça yönelik tahminler gri; isabetli tahminler yeşil; isabetsiz tahminler kırmızıyla renklendirilir.
 • Futbol Kâhini’ne katılmak zorunlu değildir.
 • Futbol Kâhini’nde tercih yapılmadığı zaman etkinlik kutucuğunda bildirim bulunur.
 • Tüm tahmin kayıtları, bir fikstür haftasının ilk müsabakası başlayana kadar sistem tarafından kabul edilecektir. Fikstür haftasının ilk müsabakasının başlama saatiyle ilgili fikstür haftasına yönelik tahmin sistemi kapatılacaktır ve ilgili haftadaki hiçbir maça tahmin yapılamayacaktır. (Örneğin; 6. Fikstür haftasının ilk maçı Cuma günü başlamış ve Soysal, Cuma günü maç saatine kadar tahminde bulunmamıştır. Bu durumda Soysal’ın 6. fikstür haftasına yönelik hiçbir maça tahmin yapma şansı yoktur.)
 • Futbol Kâhini’nin kurgusu, ödülün belirlenmesi ve sağlanması münhasıran Petrolig Dijital ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Petrolig”) tarafından gerçekleştirilecektir. Petrolig; duyurduğu ödülü ve kapsamını, Futbol Kâhini kurgusunu, yapısını ve koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Petrolig, ayrıca herhangi bir sebep göstermek zorunda kalmaksızın dilediği zaman Futbol Kâhini kurgusunu ve ödül sürecini durdurma, sona erdirme veya süresini değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda, kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklarını şimdiden kabul ve beyan etmişlerdir.
 • Futbol Kâhini oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

Teke Tek Maç Nedir, Nasıl Kullanılır?

Teke Tek maç sistemiyle oyunu oynayan diğer kullanıcılarla rastgele eşleşilip maç yapılabilir.

Teke Tek Maç sisteminde tüm eşleşmelerden galip çıkılırsa Hodri Meydan Rozeti kazanılabilir ve genel klasman puanı yükseltilebilir.

Maç Oynama Prosedürü

Teke tek maçlar bölümünden RASTGELE MAÇ EKLE butonuna tıklanarak oyunda bu seçeneği kullanan diğer kullanıcılarla eşleşilebilir.

Teke Tek Maç Koşulları

Maç yapabilmek için aşağıdaki kurallara uyulmalıdır;

 • Teke tek maçlar sadece oynanacak ilk hafta için oluşturulur. Örneğin 1. hafta geride kalmış ise Teke Tek Maç daveti 2. hafta için gönderilir.
 • Teke Tek Maç olarak eklenen en az 5 maçın tümü kazanılırsa Hodri Meydan rozeti elde edilir.
 • Kullanıcılar, kadrolarını ilgili hafta için oluşturmuş ya da güncellemiş olmalıdır.
 • Teke tek maçlar sonradan iptal edilemez.
 • Maç daveti, davet edilen kullanıcının bulunulan lig haftası içerisinde onaylanmazsa iptal olur.

Puanlama

Teke tek maç sisteminde maç üzerinden puan kazanılamaz. O hafta yapılan en az 5 maçın tamamının kazanılması durumunda 6 puan değerindeki Hodri Meydan rozeti elde edilebilir ve genel klasman puanı yükseltilebilir.

Kadın Futbol Süper Ligi Nedir, Nasıl İşler?

Sosyal Lig, futbolun gerçek tutkunları için tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Kadın Futbol Süper Ligi’ndeki rekabet Sosyal Lig’e taşınıyor.Kadın Futbol Süper Ligi’nde her hafta oynanan maçların sonuçlarını doğru tahmin edenler €5 milyon’a varan ek bütçe kazanıyor.

Kadın Futbol Süper Ligi’nin mekanizması belirtilen detay ve kurallarla işler:

 • Kadın Futbol Süper Ligi ekranına Futbol Kâhini, Etkinlik ve Görevler menüsü aracılığıyla ulaşılır.
 • Futbol Kâhini menüsündeki Kadın Futbol Süper Ligi sekmesi aracılığıyla ligde oynanacak maç eşleşmeleri sırasıyla açılır. Son eşleşme için tercih gerçekleştirildiğinde seçimler otomatik kaydedilir. Seçimlerini düzenlemek isteyen oyuncuların “reset” tuşuna bastıktan sonra tercihlerini yeniden gerçekleştirmesi gerekir.
 • Kadın Futbol Süper Ligi kurgusunda oyunculardan eşleşmelerdeki maçların sonuçları doğru tahmin etmesi beklenir. Oyuncular doğru bildikleri sonuçlara göre başarılı tahmin sayıları ölçüsünde ek bütçe kazanır:

  8 bilen €5M
  7 bilen €4.5M
  6 bilen €4M
  5 bilen €3.5M
  4 bilen €3M
  3 bilen €2.5M
  2 bilen €2M transfer bütçesi kazanır.

 

 • Kadın Futbol Süper Ligi’yle Süper Lig’in fikstür haftası birbirinden bağımsız ilerler. Kadın Futbol Süper Ligi’nden kazanılan ek bütçeler Süper Lig’in fikstür haftasına göre tanımlanır. Örneğin; Süper Lig’in 15. fikstür haftası içindeyken Kadın Futbol Süper Ligi’nde 2 fikstür haftası oynanabilir. Bu senaryoda Kadın Futbol Süper Ligi’ndeki 2 fikstür haftası boyunca oynanıp elde edilen bütçeler birikir ve Sosyal Lig’in 15. haftası için kurulacak kadroların toplam bütçesine yansır. Sosyal Lig’de 16. fikstür haftasına geçildiğinde bu 2 haftanın bütçesi sıfırlanır.
 • Kadın Futbol Süper Ligi’nde en fazla €15 milyon’luk ek bütçe birikebilir.
 • Kadın Futbol Süper Ligi’nde oynanacak müsabakalarda takımların Sosyal Lig puanı değil, maç sonuçları baz alınır.
 • Kadın Futbol Süper Ligi’nin play-off dönemi için kurallar ayrıca açıklanacaktır.
 • Kadın Futbol Süper Ligi’nin kurgusu, ödülün belirlenmesi ve sağlanması münhasıran Petrolig Dijital ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Petrolig”) tarafından gerçekleştirilecektir. Petrolig; duyurduğu ödülü ve kapsamını, Kadın Futbol Süper Ligi kurgusunu, yapısını ve koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Petrolig, ayrıca herhangi bir sebep göstermek zorunda kalmaksızın dilediği zaman Kadın Futbol Süper Ligi kurgusunu ve ödül sürecini durdurma, sona erdirme veya süresini değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda, kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklarını şimdiden kabul ve beyan etmişlerdir.
 • Kadın Futbol Süper Ligi’nin oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

Kupa Maratonu

Kupa Maratonu Nedir, Nasıl İşler?

Kupa Maratonu atılan gollerin hedefe göre puanlanmasına dayalı bir şut oyunudur. Kupa Maratonu’nda başarılı olarak ilerleyip kupa toplayan oyuncular aşama aşama özel ödüllere hak kazanır: 

20 Milyon Euro’ya Varan Ek Bütçe
Kupa Maratonu’nda başarıyla ilerleyen oyuncular aldıkları her kupada €1M; toplamda €20M’ya kadar ek bütçe kazanırlar. Ek bütçe ödülü 2024-25 sezonunun ilk haftasında geçerli olacak; oyuncular 10 kupaya ulaştığında €10M; 20 kupaya ulaşıldığında tekrar €10M transfer bütçesine hak kazanacaklardır.

Kupa Maratonu aşağıdaki akış ve kurallara göre işler:

Kupa Maratonu’na Görevler ekranı, Etkinlikler ekranı ve oyuna girişte çıkan pop-up’tan erişilebilir.

 • Açılan menüden bir ülke takımı seçilerek Kupa Maratonu’na başlanır.
 • Seçilen ülke takımıyla 6 gruptan birine rastgele girilir.
 • 3 maçlık grup müsabakaları tamamlanır. 6 grupta en çok gol skoru toplayan ilk 2 sıradaki takım Son 16 turuna direkt yükselir. Ayrıca 6 grubun içinde 3. sırada yer alan takımların puanlarına bakılır ve kendi içlerinde en çok puanı almış 4 takım daha bir üst tura çıkar.
 • Gruplardan yükselecek takımlar galibiyet sayısına göre değil toplanan gol skoruna göre belirlenir.
 • Son 16’dan final turuna kadar olan eşleşmelerde en çok gol skoru toplayan ülkeler bir sonraki tura geçer.
 • Final turunda da daha fazla gol skoru toplayan şampiyonluğa ulaşır.
 • Kupa Maratonu; grup, son 16, çeyrek final, yarı final ve final olmak üzere 5 aşamadan oynanır. Bu 5 aşama sonunda 1 turnuva tamamlanır. Yeni kupa kazanmak için ister aynı ister farklı ülkelerle turnuva heyecanı tekrar yaşanabilir.
 • Grup maçları 5, grup aşaması sonrası maçlar ise 10 şut üzerinden oynanır. Grup aşamalarında müsabakalar berabere bitebilir ancak grup sonrası aşamalarda müsabakalar 10 şut sonunda gol skorunda eşitlik bozulmazsa altın vuruşlara geçilir. Eşitliğin bozulduğu ilk şutta daha yüksek gol skoruna ulaşan kazanır.
 • Kupa Maratonu’ndaki maçlarda atılan gollerin isabet ettiği noktaya göre 90, 80, 70 ve 50 skor kazanılabilir. Gole çevrilemeyen şutlardan skor kazanılamaz. 

Kazanılan şampiyonluklar ve her turnuvada toplanan skorlar üzerinden bir sıralama oluşur. Bu sıralamada sırasıyla aşağıdaki kriterler gözetilir. Bir kriterde eşitlik söz konusu olduğunda bir sonraki kriterde en yüksek değer aranır:
- Kazanılan kupa sayısı
- Kupa Maratonu boyunca toplanan gol skoru
- Kayıt tarihi (daha önce kaydolmuş kullanıcı üst sırada yer alır.)

20M Euro hediye kampanyasından yararlanmak için son gün 26 Temmuz 2024 saat 23:59!
 

10'da 10

10’da 10 her hafta değişen konseptlerde toplam 10 sorudan oluşan bir haftalık quiz oyunudur. Doğru cevaplanan soru adedi doğrultusunda ek bütçe kazanma hakkı sunar.
•    10’da 10’a ana ekranda bulunan etkinlik sekmesinden erişilebilir.
•    10’da 10’dan her maç haftası toplamda en fazla €5M ek bütçe kazanılabilir.
•    Tüm soruların sırayla doğru yanıtlanması durumunda 3. soru sonunda €500 bin, 6. soru sonunda €1.5M, 9. soru sonunda €3M ve 10. soru sonunda €5M ek bütçeye ulaşılacaktır.
•    10’da 10 haftada bir kez oynanabilir.
•    Sorulardan birinin yanlış cevaplanması durumunda oyun sona erer. (Gol bonus kartının kullanımı hariç)
•    Yanlış cevaplanan soruya kadar kazanılmış olan ek bütçe hakkı varsa oyuncunun toplam bütçesine eklenir.
•    Soruları cevaplanırken bonus kartlar kullanılabilir: 
           DUBLE: Çift cevap hakkı sunar.
           TAÇ: Soru değişimini sağlar.
           LİBERO: Yanlış şıklardan ikisini siler.
           GOL: Doğru cevabı işaretleyerek bir sonraki soruya taşır. Ayrıca kullanım anına göre yanlış cevaplanan bir soruyu doğru kabul eder.

NOT: İlk bonus kart kullanımından sonrakiler için video izlenmelidir. 

Fair Play Kuralı

Bu kural, kullanıcılarımızın adil bir şekilde rekabet edebilecekleri ortamı sağlamak için uygulanır ve haksız kazanç elde etmeye teşebbüs eden, hileye başvuran kullanıcılara yönelik işler. Bu bağlamda, adil oyun çerçevesinin dışına çıktığı tespit edilen yarışmacıların oyuna erişimi engellenecek ve kazandıkları ödüller geri alınacaktır. Ayrıca, hak ihlali gerçekleştiren kullanıcılar için hukuki yollara başvurulacaktır.

Takım ismi nasıl değiştirilir?

Sosyal Lig uygulamasının sağ üst köşesinde formanın yer aldığı yuvarlak avatar bölümünden takım ismi değiştirilebilir.

Forma tasarımı nasıl değiştirilir?

Sosyal Lig uygulamasının sağ üst köşesinde formanın yer aldığı yuvarlak avatar bölümünden forma değiştirilebilir. Daha çok forma çeşidine ulaşmak için seviye atlanması gerekmektedir.

Kullanıcı Engellenmesi

Rahatsız edici kullanıcı adı veya lig adı kullanan ya da oyun kurallarına uygunsuz hareket eden kullanıcılar engellenmektedir.

Engellenme durumunda;

 • Tekrar üye olunamaz.
 • Kullanıcı, genel klasman ya da haftalık klasman sıralamalarından silinir.

Kullanıcının oluşturduğu ligler silinir ve kullanıcı, üye olunan liglerden çıkartılır.

Maç Merkezi

Sosyal Lig oyuncuları, haftanın maçlarını ve istatistiklerini uygulamadan anlık olarak takip edebilir.

2022-2023 sezonu itibariyle oyuncular, maç ekranına gittiğinde kalan süreyi takip edebilir ve maç merkezindeki sohbete erişebilir. Her karşılaşmanın kendisine ait sohbet penceresinden maç hakkında yorumlarını diğer kullanıcılarla paylaşabilir, maçı beraber değerlendirebilirler.

Sohbet penceresinde;

 • Herhangi bir link paylaşılamaz.
 • Reklam içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Kendisinin veya başka bir kullanıcının(kişinin) ad-soyad, adres, telefon, mail bilgisi paylaşılamaz.
 • Küfür ve hakaret içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Cinsel içerikli veya imalı ifadeler paylaşılamaz.
 • Irkçı veya toplumsal cinsiyet karşıtı söylemler paylaşılamaz.
 • Bir kullanıcı tarafından arka arkaya mesaj paylaşılamaz.
 • Politik ve dini figürler ya da imaları paylaşılamaz.
 • Suçlama, iftira, itham barındıran mesajlar paylaşılamaz.

TAKIM GELİRLERİ

OYUN MODÜLLERİ

KADRO


Uygulamanın ana menüsünde yer alan KADRO KUR bölümünden kadro oluşturulabilir, kadroyla ilgili tüm ayarlamalar yapılabilir.

Detay:

Uygulamanın ana menüsünde yer alan KADRO KUR bölümünden kadro oluşturulabilir, kadroyla ilgili tüm ayarlamalar yapılabilir.

Kadro kurarken aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

 • Taktik bölümünden saha dizilişi seçilir: (4-4-2) (4-5-1) (4-3-3) (5-3-2) (5-4-1) (3-4-3) (3-5-2)
 • Seçilen herhangi bir dizilişin her mevkisinde yer alan futbolcu kutucuklarına tıklanarak futbolcu listesi açılır. İstenilen futbolcu “+” ikonuyla kadroya dahil edilir.
 • Kadroya eklenen futbolculara tıklanarak açılan menüde KAPTAN YAP seçeneği kullanılarak takım kaptanı belirlenir. Kadronun tamamlanması için kaptan seçmek zorunludur. Kaptan seçilen futbolcunun o hafta alacağı puan “2” ile çarpıldığı için kaptan seçimi oldukça önemlidir.
 • Alttaki menüde bulunan KAYDET butonuyla oluşturulan kadro kaydedilir. Kadroda yapılan değişiklerin kaybolmaması için her güncellemeden sonra kaydet butonuna basılması gereklidir. Kaydedilmiş takımlar, ana menüde sağ üstte yer alan forma görseline tıklanarak Profil bölümündeki PUANLAR başlığından kontrol edilebilir.
 • İlk 11 futbolcularının tamamı seçilmediğinde ve takım adı belirlenmediğinde sistem, kadronun kaydedilmesine izin vermez.
 • Kadrolar için 4 adet yedek seçilebilir, Joker özelliği kullanılarak yedek sayısı 5’e çıkarılabilir. Yedek oyuncu, aynı mevkide puanı daha düşük olan oyuncunun yerine oyuna girer.

2022-2023 sezonu itibariyle kadrolara teknik direktör de eklenebilir. Kadroya alınan teknik direktörler, Sosyal Lig puanlama sistemine göre puanlanır.

KADRO

Uygulamanın ana menüsünde yer alan KADRO KUR bölümünden kadro oluşturulab...

DETAY

CANLI MAÇ MERKEZİ


Sosyal Lig oyuncuları, haftanın maçlarını ve istatistiklerini uygulamadan anlık olarak takip edebilir.

2022-2023 sezonu itibariyle oyuncular, maç ekranına gittiğinde kalan süreyi takip edebilir ve maç merkezindeki sohbete erişebilir. Her karşılaşmanın kendisine ait sohbet penceresinden maç hakkında yorumlarını diğer kullanıcılarla paylaşabilir, maçı beraber değerlendirebilirler.

Detay:

Sosyal Lig oyuncuları, haftanın maçlarını ve istatistiklerini uygulamadan anlık olarak takip edebilir.

2022-2023 sezonu itibariyle oyuncular, maç ekranına gittiğinde kalan süreyi takip edebilir ve maç merkezindeki sohbete erişebilir. Her karşılaşmanın kendisine ait sohbet penceresinden maç hakkında yorumlarını diğer kullanıcılarla paylaşabilir, maçı beraber değerlendirebilirler.

Sohbet penceresinde;

 • Herhangi bir link paylaşılamaz.
 • Reklam içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Kendisinin veya başka bir kullanıcının(kişinin) ad-soyad, adres, telefon, mail bilgisi paylaşılamaz.
 • Küfür ve hakaret içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Cinsel içerikli veya imalı ifadeler paylaşılamaz.
 • Irkçı veya toplumsal cinsiyet karşıtı söylemler paylaşılamaz.
 • Bir kullanıcı tarafından arka arkaya mesaj paylaşılamaz.
 • Politik ve dini figürler ya da imaları paylaşılamaz.

Suçlama, iftira, itham barındıran mesajlar paylaşılamaz.

CANLI MAÇ MERKEZİ

Sosyal Lig oyuncuları, haftanın maçlarını ve istatistiklerini uygulamadan anlık olarak t...

DETAY

TARAFTAR LİGİ


Sosyal Lig’de taraftarı olunan kulübün tribününde yer alınarak ek transfer bütçesi kazanılabilir.

Detay:

Sosyal Lig’de taraftarı olunan kulübün tribününde yer alınarak ek transfer bütçesi kazanılabilir.

Taraftar Ligi mekanizması aşağıda belirtilen detay ve kurallarla işler:

 • Uygulama ana menüsündeki TARAFTAR LİGİ kutucuğuna tıklanarak Taraftar Ligi menüsü açılır.
 • Taraftar Ligi kapsamında kullanıcılar, taraftar; ligler ise, tribün adıyla yer alır.
 • Taraftar Ligi menüsü 2 sekmeden oluşur: PUAN DURUMU ve TRİBÜNLER

  PUAN DURUMU sekmesiyle tribünlerin haftalık ile genel klasmandaki sıralamalar ve istatistiki veriler görülebilir.
  TRİBÜNLER sekmesiyle dahil olunan tribünü paylaşan diğer taraftarlar arasındaki haftalık ve genel klasman rekabeti takip edilebilir.
   
 • TARAFTAR LİGİ girişindeki takım listesinden kulüp logolarına tıklanarak katılmak istenen tribün seçilebilir. Bir kulüp tribününü sadece 1 kez değiştirilebilir.
 • 19 Süper Lig kulübünün tribünleri, Taraftar Ligi kapsamında haftalık ve genel klasman mücadelesi verirler.
 • Kulüp tribünleri, haftalık klasmanda tribünde bulunan ilk 5 taraftarın haftalık puan ortalamasına; genel klasmanda ise, ilk 5 taraftarın haftalık puan ortalamasının kümülatif toplamına göre sıralanır.
 • Aynı zamanda her tribünün içinde de haftalık ve genel puan sıralaması olur. Bu sıralamalarda tribündeki taraftarlar, tıpkı Sosyal Lig’in haftalık ve genel klasman mücadelesindeki gibi haftalık kadrolarıyla topladıkları Sosyal Lig puanlarına göre derecelenir.
 • Haftalık puan durumunda 1. sırada bulunan tribünün taraftarları 3.000.000 €; 2. sırada bulunan tribünün taraftarları 2.000.000 €; 3. sırada bulunan tribünün taraftarları 1.000.000 € haftalık ek transfer bütçesinin sahibi olur.
 • Bir kulüp tribününe yeni giren her taraftar, tribüne 0 puanla başlar. Giriş yaptıkları maç haftasından itibaren elde ettiği puanlar, tribünün puanlamasına dahil edilir.
 • Taraftar Ligi’ne katılmak zorunlu değildir.
 • Taraftar Ligi’nde yapılmayan işlemler için ana menü kutucuğunda bildirim bulunur.
 • Bir maç haftası başladıktan sonra gerçekleştirilen katılımlar, sonraki maç haftasında geçerli olur. (Örneğin; 5. fikstür haftasının ilk müsabakası başladıktan sonra bir tribüne katılan taraftarın 6. fikstür haftasından itibaren elde ettiği puanlar, hesaba dahil edilir.)
 • Taraftar Ligi’nde sıralama türleri ve bu sıralamalardaki puan eşitlikleri durumunda eşitliği bozacak kriterler ise sırasıyla şöyle:

  a) Taraftar Ligi Genel Klasmanı
  - Ortalama puan küsuratı (Hesaplamada ortaya çıkan tüm küsurat haneleri göz önünde bulundurulacaktır. )
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların genel klasman puanı (1. sıradaki taraftarların genel klasman puanları da eşitse; eşitlik bozulana kadar alt sıralara doğru inilecektir.)

  b) Taraftar Ligi Haftalık Klasmanı
  - Ortalama puan küsuratı (Hesaplamada ortaya çıkan tüm küsurat haneleri göz önünde bulundurulacaktır. )
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların haftalık puanı
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro değeri
  - Tribünlerdeki 1. sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro kayıt tarihi
  - Tribünlerdeki 2. sıradaki taraftarların haftalık puanı
  - Tribünlerdeki 2. Sıradaki taraftarların ilgili haftadaki kadro değeri
  - Tribünlerdeki 2. sıradaki taraftarların kadro kayıt tarihi

  c) Tribünler Genel Klasmanı
  - Taraftarın tribüne katılım tarihi
  - Taraftarın Sosyal Lig genel klasmandaki yeri

  d) Tribünler Haftalık Klasmanı
  - Taraftarın haftalık kadro değeri,
  - Taraftarın kadro kurma tarihi

Taraftar Ligi oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

TARAFTAR LİGİ

Sosyal Lig’de taraftarı olunan kulübün tribününde yer alınarak ek transf...

DETAY

FUTBOL KAHİNİ


Futbol Kâhini aracılığıyla her fikstür haftasındaki karşılaşmalar için yapılan tahminlere göre 5 milyon Euro ek bütçe ve 5 genel klasman puanının sahibi olunabilir.

Detay:

Futbol Kâhini aracılığıyla her fikstür haftasındaki karşılaşmalar için yapılan tahminlere göre 5 milyon Euro ek bütçe ve 6 genel klasman puanının sahibi olunabilir.

Futbol Kâhini mekanizması aşağıda belirtilen detay ve kurallarla işler:

 • FUTBOL KÂHİNİ, uygulama ana menüsündeki Etkinlik bölümünde yer alır.
 • Futbol Kâhini’nde bir fikstür haftasındaki eşleşmelerin nasıl sonuçlanacağı tahmin edilir.
 • Karşılaşmaların sonuçları için ev sahibi/beraberlik/deplasman olmak üzere 3 seçenek arasından tercih yapılır.
 • 9 eşleşmeden 9’u da doğru tahmin edilirse 5 milyon Euro ek transfer bütçesi ve 6 genel klasman puanı değerinde Ahtapot Paul rozeti kazanılır. Ayrıca;

Bir fikstür haftasında;

- 8 bilen 4.5M €
- 7 bilen 4M €
- 6 bilen 3.5M €
- 5 bilen 3M €
- 4 bilen 2.5M €
- 3 bilen 2M €
- 2 bilen 1.5M € haftalık transfer bütçesi kazanır.

9’da 9 yapmayan hiçbir kullanıcı, Ahtapot Paul rozeti kazanamaz.

 • Futbol Kâhini’ni kapsamında kazanılan tüm bütçeler haftalıktır ve tahminde bulunulan fikstür haftasından sonra gelen fikstür haftasında kadro bütçelerine yansır. (Örneğin; 5. Fikstür haftasına yönelik 9 tahminde bulunan Soysal’ın 5 tahmini doğru sonuçlanmıştır. Soysal’ın 3 milyon Euro’luk ek bütçesi, sadece 6. fikstür haftasında geçerli olur.
 • Bir haftada 9 tahminde bulunulması ve bu 9 tahminin Kaydet butonuyla onaylanması zorunludur. 9 tahminini tamamlamamış veya tahminleri kaydedilmemiş hiçbir işlem sistem tarafından hesaplanmayacaktır.
 • Süper Lig kulüplerinin haftalık Sosyal Lig puanları, Sosyal Lig’in puanlama sistemindeki kriterlere göre belirlenecektir. (Kart yok puanı ve kaptanlık bonusu değerlendirilmeyecektir.)
 • Haftalık sonuçlar, Hafta sekmesinde geçmiş haftalar seçilerek incelenebilir. Bir maça yönelik tahminler gri; isabetli tahminler yeşil; isabetsiz tahminler kırmızıyla renklendirilir.
 • Futbol Kâhini’ne katılmak zorunlu değildir.
 • Futbol Kâhini’nde tercih yapılmadığı zaman etkinlik kutucuğunda bildirim bulunur.
 • Tüm tahmin kayıtları, bir fikstür haftasının ilk müsabakası başlayana kadar sistem tarafından kabul edilecektir. Fikstür haftasının ilk müsabakasının başlama saatiyle ilgili fikstür haftasına yönelik tahmin sistemi kapatılacaktır ve ilgili haftadaki hiçbir maça tahmin yapılamayacaktır. (Örneğin; 6. Fikstür haftasının ilk maçı Cuma günü başlamış ve Soysal, Cuma günü maç saatine kadar tahminde bulunmamıştır. Bu durumda Soysal’ın 6. fikstür haftasına yönelik hiçbir maça tahmin yapma şansı yoktur.)
 • Futbol Kâhini’nin kurgusu, ödülün belirlenmesi ve sağlanması münhasıran Petrolig Dijital ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Petrolig”) tarafından gerçekleştirilecektir. Petrolig; duyurduğu ödülü ve kapsamını, Futbol Kâhini kurgusunu, yapısını ve koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Petrolig, ayrıca herhangi bir sebep göstermek zorunda kalmaksızın dilediği zaman Futbol Kâhini kurgusunu ve ödül sürecini durdurma, sona erdirme veya süresini değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda, kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklarını şimdiden kabul ve beyan etmişlerdir.
 • Futbol Kâhini oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

FUTBOL KAHİNİ

Futbol Kâhini aracılığıyla her fikstür haftasındaki karşılaşmalar için yap...

DETAY

TEKE TEK MAÇ


Teke Tek maç sistemiyle oyunu oynayan diğer kullanıcılarla rastgele eşleşilip maç yapılabilir.

Detay:

Teke Tek maç sistemiyle oyunu oynayan diğer kullanıcılarla rastgele eşleşilip maç yapılabilir.

Teke Tek Maç sisteminde tüm eşleşmelerden galip çıkılırsa Hodri Meydan Rozeti kazanılabilir ve genel klasman puanı yükseltilebilir.

Maç Oynama Prosedürü

Teke tek maçlar bölümünden RASTGELE MAÇ EKLE butonuna tıklanarak oyunda bu seçeneği kullanan diğer kullanıcılarla eşleşilebilir.

Teke Tek Maç Koşulları

Maç yapabilmek için aşağıdaki kurallara uyulmalıdır;

 • Teke tek maçlar sadece oynanacak ilk hafta için oluşturulur. Örneğin 1. hafta geride kalmış ise Teke Tek Maç daveti 2. hafta için gönderilir.
 • Teke Tek Maç olarak eklenen en az 5 maçın tümü kazanılırsa Hodri Meydan rozeti elde edilir.
 • Kullanıcılar, kadrolarını ilgili hafta için oluşturmuş ya da güncellemiş olmalıdır.
 • Teke tek maçlar sonradan iptal edilemez.
 • Maç daveti, davet edilen kullanıcının bulunulan lig haftası içerisinde onaylanmazsa iptal olur.

Puanlama

Teke tek maç sisteminde maç üzerinden puan kazanılamaz. O hafta yapılan en az 5 maçın tamamının kazanılması durumunda 3 puan değerindeki Hodri Meydan rozeti elde edilebilir ve genel klasman puanı yükseltilebilir.

TEKE TEK MAÇ

Teke Tek maç sistemiyle oyunu oynayan diğer kullanıcılarla rastgele eşleşilip maç...

DETAY

LİGLER


Sosyal Lig’de bir arkadaş grubuyla veya diğer kullanıcılarla özel alt ligler oluşturarak ya da diğer liglere katılarak rekabet etmek mümkündür.

Detay:

Sosyal Lig’de bir arkadaş grubuyla veya diğer kullanıcılarla özel alt ligler oluşturarak ya da diğer liglere katılarak rekabet etmek mümkündür.

2022-2023 sezonu itibariyle Sosyal Lig’de 3 tür lig bulunacak: Normal, Profesyonel Efsane, Dünya Klası Efsane. Profesyonel Efsane ve Dünya Klası Efsane liglerine yalnızca Efsane veya Dünya Klası paketlerine sahip olan Sosyal Lig oyuncuları katılabilir.

Aşağıdaki koşullara uyulması koşuluyla bir özel lig oluşturulabilir;

Lig Adı

Lig adı sadece “a-z” “A-z” “1-9” “-“_” ”.” ve boşluk karakterlerinden oluşabilir.

 • Sadece rakamlardan oluşamaz.
 • 2 karakterden daha kısa, 32 karakterden daha uzun olamaz.

Lig adı küfür, hakaret, siyasi ve dini söylem ya da rahatsızlık yaratıcı ifade içerirse ligin kurucusunun oyuna erişimi engellenir ve kullanıcı tekrar üye olamaz.

Lig Açıklaması (Sloganı)

 • Tüm karakterler girilebilir.
 • Maksimum 255 karakter ile sınırlıdır.

Lig açıklaması küfür, hakaret, siyasi ve dini söylem ya da rahatsızlık yaratıcı ifade içerirse ligin kurucusunun oyuna erişimi engellenir ve kullanıcı tekrar üye olamaz.

Şifre

 • İsteğe bağlıdır. Boş bırakıldığı takdirde liginize herkes üye olabilir
 • Tüm karakterler girilebilir
 • Maksimum 10 karakter ile sınırlıdır.

Sınırlamalar

 • Her kullanıcı maksimum 5 lig oluşturabilir.
 • Kullanıcılar istediği kadar lige üye olabilir.

Lig Yönetimi

 • Ligin yönetimi, ligi oluşturan kullanıcıya aittir.
 • Lig yöneticisi, istediği kullanıcıyı ligden çıkarabilir. Ligden çıkarılan kullanıcı tekrar lige üye olamaz.
 • Lig yöneticisi istediği zaman oluşturduğu ligi silebilir.
 • Lig silme ve kullanıcı engelleme işlemleri geri alınamaz.

Lig Sıralaması

Özel liglerin genel puan sıralaması o ligin başladığı haftaya göre hesaplanır. Bu sıralamadaki puana rozet puanları dahil edilmez.

Lig puanı ortalaması (toplam puan/kullanıcı sayısı) formülü ile hesaplanır.

Sohbet

Ligler ve Maç Merkezi’ne eklenen sohbet penceresiyle Sosyal Lig oyuncuları artık maçları uygulamada takip ederken yorumlayabilir, gelişmeleri arkadaşlarıyla birlikte takip edebilir.

 • Sohbet penceresi tüm liglerde vardır.
 • Sohbet penceresine maç esnasında maç merkezinden de ulaşılabilir.
 • Sohbet kurallarına uymayan oyuncular için yaptırımlar uygulanır.

Sohbet kuralları aşağıdaki gibidir.

Sohbet penceresinde;

 • Herhangi bir link paylaşılamaz.
 • Reklam içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Kendisinin veya başka bir kullanıcının(kişinin) ad-soyad, adres, telefon, mail bilgisi paylaşılamaz.
 • Küfür ve hakaret içerikli mesajlar paylaşılamaz.
 • Cinsel içerikli veya imalı ifadeler paylaşılamaz.
 • Irkçı veya toplumsal cinsiyet karşıtı söylemler paylaşılamaz.
 • Bir kullanıcı tarafından arka arkaya mesaj paylaşılamaz.
 • Politik ve dini figürler ya da imaları paylaşılamaz.
 • Suçlama, iftira, itham barındıran mesajlar paylaşılamaz.

LİGLER

Sosyal Lig’de bir arkadaş grubuyla veya diğer kullanıcılarla özel alt ligler oluştur...

DETAY

JOKER


Şansına güvenen Sosyal Lig oyuncuları için yeni sezondaki sürprizlerden biri de Joker. Sosyal Lig oyuncuları Joker özelliğiyle oyun içinde kullanabilecekleri farklı ödüllerden faydalanabilir.

Detay:

Şansına güvenen Sosyal Lig oyuncuları için yeni sezondaki sürprizlerden biri de Joker. Sosyal Lig oyuncuları Joker özelliğiyle oyun içinde kullanabilecekleri farklı ödüllerden faydalanabilir. Oyunculara 4 farklı ödül alternatifi sunulur ve sadece seçilen ödül ilgili fikstür haftası için tanımlanır.

· Tüm oyuncular her fikstür haftasında 1 ücretsiz yeni joker hakkı elde eder.

· Sosyal Lig oyuncuları isteğe bağlı olarak, ilgili fikstür haftasında ücretini ödeyerek 2 kez joker kullanma hakkına sahiptir.

· Joker ödülleri sadece içinde bulunan fikstür haftasında kullanılabilir. Bir sonraki fikstür haftası başladığında joker ödülü sıfırlanır.

Jokerden Hangi Ödüller Kazanılır?

· Ekstra Bütçe: Joker’den 500.000 €, 750.000 € veya 1.000.000 € ek bütçe kazanabilir.

· Altın Yedek: Joker alternatiflerinden biri de Altın Yedek’tir. Joker’den Altın Yedek ödülü kazanan Sosyal Lig oyuncuları ilgili fikstür haftası içinde forvet mevkisinde bir oyuncudan ekstra yedek olarak faydalanabilir.

· Muhteşem 5’li: Sosyal Lig’de kadroya bir takımdan en fazla 4 futbolcu alınabilirken 5 Silahşör ödülüne sahip bir Sosyal Lig oyuncusu kadrosuna 5.’yi seçebilir.

· 2. Kaptan: 2. Kaptan ödülü ile kadrodaki futbolculardan biri ek kaptan olarak seçilebilir. Ek kaptan fikstür haftası başlayana kadar değiştirilebilir. Yedek kaptan statüsünde seçilen futbolcu, 1. kaptandan daha yüksek puan toplarsa kaptan çarpanının sahibi olur ve sadece onun puanı hesaplamaya dahil edilir.

JOKER

Şansına güvenen Sosyal Lig oyuncuları için yeni sezondaki sürprizlerden biri de ...

DETAY

KADIN FUTBOL SÜPER LİGİ


KADIN FUTBOL SÜPER LİGİ

Sosyal Lig, futbolun gerçek tutkunları için tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Kadın
Futbol Süper Ligi’ndeki rekabet Sosyal Lig’e taşınıyor.
Kadın Futbol Süper Ligi’nde her hafta oynanan maçların sonuçlarını doğru tahmin edenler
€5 milyon’a varan ek bütçe kazanıyor.

Kadın Futbol Süper Ligi’nin mekanizması belirtilen detay ve kurallarla işler:

·Kadın Futbol Süper Ligi ekranına Futbol Kâhini, Etkinlik ve Görevler menüsü
aracılığıyla ulaşılır.
·Futbol Kâhini menüsündeki Kadın Futbol Süper Ligi sekmesi aracılığıyla ligde
oynanacak maç eşleşmeleri sırasıyla açılır. Son eşleşme için tercih
gerçekleştirildiğinde seçimler otomatik kaydedilir. Seçimlerini düzenlemek isteyen
oyuncuların “reset” tuşuna bastıktan sonra tercihlerini yeniden gerçekleştirmesi
gerekir.
·Kadın Futbol Süper Ligi kurgusunda oyunculardan eşleşmelerdeki maçların
sonuçları doğru tahmin etmesi beklenir. Oyuncular doğru bildikleri sonuçlara göre
başarılı tahmin sayıları ölçüsünde ek bütçe kazanır:

8 bilen €5M
7 bilen €4.5M
6 bilen €4M
5 bilen €3.5M
4 bilen €3M
3 bilen €2.5M
2 bilen €2M transfer bütçesi kazanır.

·Kadın Futbol Süper Ligi’yle Süper Lig’in fikstür haftası birbirinden bağımsız ilerler.
Kadın Futbol Süper Ligi’nden kazanılan ek bütçeler Süper Lig’in fikstür haftasına
göre tanımlanır. Örneğin; Süper Lig’in 15. fikstür haftası içindeyken Kadın Futbol
Süper Ligi’nde 2 fikstür haftası oynanabilir. Bu senaryoda Kadın Futbol Süper
Ligi’ndeki 2 fikstür haftası boyunca oynanıp elde edilen bütçeler birikir ve Sosyal
Lig’in 15. haftası için kurulacak kadroların toplam bütçesine yansır. Sosyal Lig’de
16. fikstür haftasına geçildiğinde bu 2 haftanın bütçesi sıfırlanır.
·Kadın Futbol Süper Ligi’nde en fazla €15 milyon’luk ek bütçe birikebilir.
·Kadın Futbol Süper Ligi’nde oynanacak müsabakalarda takımların Sosyal Lig
puanı değil, maç sonuçları baz alınır.
·Kadın Futbol Süper Ligi’nin play-off dönemi için kurallar ayrıca
açıklanacaktır.
·Kadın Futbol Süper Ligi’nin kurgusu, ödülün belirlenmesi ve sağlanması
münhasıran Petrolig Dijital ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Petrolig”)
tarafından gerçekleştirilecektir. Petrolig; duyurduğu ödülü ve kapsamını, Kadın
Futbol Süper Ligi kurgusunu, yapısını ve koşullarını önceden haber vermeksizin
değiştirme hakkını saklı tutar. Petrolig, ayrıca herhangi bir sebep göstermek
zorunda kalmaksızın dilediği zaman Kadın Futbol Süper Ligi kurgusunu ve ödül
sürecini durdurma, sona erdirme veya süresini değiştirme hakkına sahiptir. Bu
durumda, kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklarını şimdiden kabul ve
beyan etmişlerdir.
·Kadın Futbol Süper Ligi’nin oyun kuralları ile ilgili yukarıda yer almayan hususlarda
Petrol Ofisi Sosyal Lig genel oyun kuralları geçerlidir.

KADIN FUTBOL SÜPER LİGİ

KADIN FUTBOL SÜPER LİGİ Sosyal Lig, futbolun gerçek tutkunları için tü...

DETAY