ÖDÜLLER

ANA SAYFA → ÖDÜLLER

ÖDÜL DETAYLARI

Kazanmak için oyna!
Kazanmak için oyna!

Sosyal Lig oyuncularını 2023 – 2024 sezonunda da birbirinden muhteşem Genel Klasman, Haftalık Klasman, ve Turnuva ödülleri bekliyor.

  • Genel Klasman’da 1. Ve 2. Devre birincilerine Kia Niro Hibrit otomobil, sezon boyunca Petrol Ofisi’nden toplamda 2.5 milyon TL değerinde yakıt,
  • Her hafta 1 kişiye Playstation 5 ve FIFA, 100 kişiye Petrol Ofisi’nden 500’er TL yakıt,
  • Turnuva birincilerine yeni iPhone*, 10 kişiye Sezonluk BeIN Taraftar Paketi
Sezon Boyunca 2 Kia Niro Hibrit
Sezon Boyunca 2 Kia Niro Hibrit

Sezon Boyunca 2 Kia Niro Hibrit

1. 2023-24 sezonu, 1-18. haftalar arası 1. devre ve 19-38. haftalar arası 2. devre olmak üzere iki devre şeklinde gerçekleşecektir. Devre sona erdikten sonra puanlar sıfırlanacaktır. Her iki devrenin genel klasman birincileri, ayrı ayrı 1 (bir) adet Kia marka Niro Hibrit model otomobil ödülüne hak kazanacaktır.

2. Kazanan kullanıcının ilanı, ilgili bitimini takip eden hafta Sosyal Lig sosyal medya hesaplarından kullanıcı ismi ilan edilerek yapılacaktır.

3. 18. hafta son maçın oynanması ile Süper Lig 2023-24 sezonu 1. devre, 38. hafta son maçın oynanması ile Süper Lig 2023-24 sezonu 2. devre sona erecektir. Fikstürün bitiş tarihi itibariyle devrelerin bitiş tarihini takiben Sosyal Lig puanları yüklenecek ve tüm devrenin puanları hesaplanarak bitiş tarihinden sonraki  1 haftalık itiraz sürecinin sonunda ilk sırada yer alan kullanıcı açıklanacaktır. Sonuçların açıklandığı tarihten 2 gün sonra kazanan kullanıcı ile profilinde belirtmiş olduğu iletişim bilgileri vasıtası ile iletişime geçilecektir. İletişim bilgilerini eksik veya hatalı veren veya kullanıcıdan kaynaklanan bir sebep ile iletişim kurulamayan kullanıcı, iletişime geçilen tarihten itibaren 1 hafta sonra ödül hakkını kaybedecektir. Ertesi günden itibaren sıralamada bir altta bulunan kullanıcı ile iletişime geçilecektir.

4. Aracın ÖTV ve KDV hariç vergileri kanun gereği talihli tarafından karşılanacaktır.

5. Otomobil ödülünü kazanmak için 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer.

6. Geçmiş sezonlar da dahil olmak kaydı ile bir kullanıcı birden fazla otomobil ödülü kazanamaz. Ödül hakkı bir sonraki sırada yer alan kullanıcıya geçer.

7. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar veya Almanya’da ikamet eden ve ikamet durumunu belgeleyen kullanıcılar otomobil ödülüne hak kazanabilir. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer.

8. Ödül olarak verilecek olan Kia Niro Hibrit, devre bitimi itibariyle Petrolig Games tarafından belirlenen bir yerde kazanan kişilere teslim edilecektir.

9. Kazanılan otomobillerin renkleri dönemsel olarak farklılık gösterebilir.  

Petrol Ofisi’nden Yakıt Ödülü!
Petrol Ofisi’nden Yakıt Ödülü!

Petrol Ofisi’nden Yakıt Ödülü!

1. Her iki devre sonu genel klasmanda 2. ve 50. sıra arasında yer alan kullanıcılar, değişen tutarlarda yakıt ödülüne hak kazanacaktır. Her iki devre sonunda 2. ila 5. sıra aralığında yer alan 4 kullanıcı 50.000 TL değerinde, 6. ila 10. sıra aralığında yer alan 5 kullanıcı 10.000 TL değerinde, 11. ila 20. sıra aralığında yer alan 10 kullanıcı 5.000 TL değerinde ve 21. ila 50. sıra aralığında yer alan 30 kullanıcı ise 1.000 TL değerinde akaryakıt ödülünün sahibi olacaktır.

2. Kesin sonuçların açıklandığı tarihin devamındaki 7 iş günü içinde profil bilgileri eksik veya güncel olmayan kazananlar hakkı sıralamada bir altta yer alan kullanıcıya geçecektir.

3. Genel klasman sıralamasında 2. ve 50. sıra aralığını paylaşarak yakıt kazanan kullanıcıların hediyeleri Petrol Ofisi Mobil’e kayıtlı ve Sosyal Lig’e tanımlanmış plakalarına yüklenerek yapılır. Ödüllerin yüklenmesi için Petrol Ofisi Mobil kullanıcısı olma şartı aranmaktadır.

4. Oyuna plakasını tanımlamamış kullanıcılar 2. ve 50. sıra aralığında yer aldıkları devre sonu haftası içerisinde (7 gün içerisinde) Petrol Ofisi Mobil’i indirip plaka tanımlama işlemlerini yaparlarsa yakıt hediyesini almaya hak kazanırlar. Bu sürenin aşılması durumunda hak edilmiş olan yakıt hediyesi iptal edilecektir. Yakıt hediyesi kazanımlarına dair yakıt yüklemeleri 2. ve 50. sıra aralığında yer alınan devre sonu haftasını takip eden ikinci hafta içerisinde yapılacaktır. (Örneğin, 1. devre sonu olan 19. Lig haftasının sonunda dereceye giren bir kullanıcının yakıt hediyesi 21. Lig haftası içerisinde yapılacaktır.)

5. Kazanılan yakıt ödülleri plakalarına yüklendiği tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanılmalıdır.

6. 18 yaş altındaki kazananların ödülü alabilmeleri için ebeveyn onayı gerekmektedir.

7. Ödüle hak kazanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sıralamada bir sonraki kullanıcıya geçer.

8. Bir kullanıcı bir devre içerisinde en fazla bir kere klasman yakıt ödülüne hak kazanır. Birden fazla takımla, bir  devre içerisinde genel klasman yakıt ödülüne hak kazanan kullanıcının mükerrer ödül hakkı bir sonraki sırada yer alan kullanıcıya geçer.

Almanya’daki Kullanıcılara Amazon Hediye Çeki

Almanya’da ikamet etme ve ikamet ettiğini belgelemek koşulu ile, her iki devre sonu genel klasmanda 2. ve 50. sıra arasında yer kullanıcılar, Petrol Ofisi'nden yakıt ödülü yerine değişen tutarlarda Amazon Hediye Çekine hak kazanacaktır. Her iki devre sonunda 2. ila 5. sıra aralığında yer alan kullanıcılar 1.500€ değerinde, 6. ila 10. sıra aralığında yer alan kullanıcılar 300€ değerinde, 11. ila 20. sıra aralığında yer alan kullanıcılar 150€ değerinde ve 21. ila 50. sıra aralığında yer alan kullanıclar ise 50€ değerinde hediye çekinin sahibi olacaktır. Belirtilen sıralama genel klasman sıralaması olup, Almanya sınırları içerisinde yer alan kullanıcılar arasından bir sıralama yapılması anlamına gelmemektedir.

Haftalık Klasman Büyük Ödülleri
Haftalık Klasman Büyük Ödülleri

Haftanın birincisine 1 adet PlayStation 5 ve FIFA!

1. 38 hafta boyunca her hafta, haftalık puan sıralamasında 1. olan Sosyal Lig kullanıcısı PlayStation 5 ve bu konsolda oynanabilen FIFA oyununu kazanacaktır.

2. Haftalık  Sıralamada 1. olan kullanıcı uygulamadaki profilim bölümüne yönlendirilmektedir. Profildeki bilgilerin eksiksiz doldurması gerekmektedir. Kullanıcının ödül süreci bilgilerini doldurmasıyla başlayacaktır. PlayStation 5 ve FIFA ödülü adresine kargo ile teslim edilecektir.

3. Ödül kazanılan hafta itibariyle 14 iş günü içerisinde bilgilerini girmeyen kullanıcının ödül hakkı iptal edilecektir.

4. 15 yaşını bitirmiş, 18 yaş altındaki kazananların ödülü alabilmeleri için ebeveyn onayı gerekmektedir.

5. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar veya Almanya’da ikamet eden ve ikamet ettiğini belgeleyen kullanıcılar PlayStation 5 ödülüne hak kazanabilir. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sıralamada bir sonraki kullanıcıya geçer.

Her hafta 100 kişiye Petrol Ofisi’nden 500 TL değerinde yakıt!

1. Haftalık klasmanda 2. ve 101. sıra arasında Sıralar arasındaki 100 kişi Petrol Ofisi’nden 500’er TL yakıt ödülünün sahibi olacaktır. Bu hediyeler Petrol Ofisi Mobil’e kayıtlı ve Sosyal Lig’e tanımlanmış plakalarına yüklenerek yapılır.

2. Oyuna plakasını tanımlamamış kullanıcılar 2. ve 101. sıra aralığında yer aldıkları haftadan bir sonra gelen hafta içerisinde (14 gün içerisinde) Positive Card tanımlama işlemlerini yaparlarsa yakıt hediyesini almaya hak kazanırlar. Bu sürenin aşılması durumunda hak edilmiş olan yakıt hediyesi iptal edilecektir. Yakıt hediyesi kazanımlarına dair yakıt yüklemeleri 2. ve 101. sıra aralığında yer alınan haftayı takip eden ikinci hafta içerisinde yapılacaktır. (Örneğin, 13. Lig haftasının sonunda dereceye giren bir kullanıcının yakıt hediyesi 15.Lig haftası içerisinde yapılacaktır.)

3. Kazanılan yakıt ödülleri plakalarına yüklendiği tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanılmalıdır.

4. 15 yaşını bitirmiş, 18 yaş altındaki kazananların ödülü alabilmeleri için ebeveyn onayı gerekmektedir.

5. Ödüle hak kazanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sıralamada bir sonraki kullanıcıya geçer.

6.  Bir kullanıcı bir haftalık sıralama içerisinde en fazla bir yakıt ödülüne hak kazanır. Birden fazla takımla, haftalık klasman yakıt ödülüne hak kazanan kullanıcının mükerrer ödül hakkı bir sonraki sırada yer alan kullanıcıya geçer.

Turnuva Ödülleri
Turnuva Ödülleri

Turnuva birincisine yeni iPhone ve 10 kişiye Sezonluk Bein Taraftar Paketi aboneliği!

2023-2024 Sezonunda Turnuvalar 1. Devrede 2 adet, 2. Devrede 2 adet olmak üzere toplam sezon boyunca düzenlenecek toplam 4 turnuva aşağıdaki maç haftalarını kapsayacaktır. Turnuvalar 5 maç haftası boyunca sürer. Gerekli durumlarda turnuva dönemleri değişebilir. Böyle bir durumda gerekli duyuru Sosyal Lig kanalları aracılığıyla yapılacaktır.

1. Devre – 1. Turnuva: 9-10-11-12-13

1. Devre – 2. Turnuva: 14-15-16-17-18

2. Devre – 1. Turnuva: 26-27-28-29-30

2. Devre – 2. Turnuva: 33-34-35-36-37

1. Kadro kuran her kullanıcı otomatik olarak turnuvaya katılır.

2. 5 maç haftası boyunca turnuvada en çok puan toplayan kullanıcı şampiyon olur ve iPhone 15’e (turnuva tarihinde piyasaya sürülmüş olması halinde Iphone 15, sürülmemiş olması halinde ise Iphone 14 ) hak kazanır. Sonraki 10 kullanıcı ise sezonluk Bein Taraftar Paketi aboneliğinin sahibi olur.

3. Turnuvanın kesin sonuçları oyun içerisinde ve sosyal medyada açıklandıktan sonra ödül süreci başlar.

4. Turnuva şampiyonları oyundaki profilim bölümüne yönlendirilmektedir. Profildeki bilgilerin eksiksiz doldurması gerekmektedir. Kullanıcının ödül süreci bilgilerini doldurmasıyla başlayacaktır. iPhone ödülü ilgili adreslere kargo ile teslim edilecektir.

5. Ödül kazanılan hafta itibariyle 14 iş günü içerisinde bilgilerini girmeyen kullanıcıların ödül hakkı sıralamada bir altta yer alan kullanıcıya geçer.

6. 15 yaşını bitirmiş, 18 yaş altındaki kazananların ödülü alabilmeleri için ebeveyn onayı gerekmektedir.

7. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar veya Almanya’da ikamet eden ve ikamet durumunu belgeleyen kullanıcılar Iphone ödülüne hak kazanabilir. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer.

8. Bein Taraftar Paketi Üyeliği Ödülüne hak kazanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sıralamada bir sonraki kullanıcıya geçer. Almanya’da ikamet eden ve ikamet durumunu belgeleyen kullanıcılara ise Digiturk Euro Futbol ve Ulusal Kanallar Paketi hediye edilecektir.

9. Her turnuvada 1.’lerden sonraki 10 oyuncu sezonluk Bein Taraftar Paketi aboneliğinin sahibi olacaktır. Dijital kodlar kayıtlı mail adresleri ya da telefon numaraları üzerinden kazananlarla iletişime geçilerek teslim edilecektir. Almanya’da ikamet eden kullanıcılar içen ise Digiturk Euro Futbol ve Ulusal Kanallar Paketi aboneliği verilecektir. Sıralamalar ülke bazında yapılmamaktadır.

10. Bir kullanıcı bir turnuvada en fazla bir adet ödüle hak kazanır. Bir turnuva içerisinde, birden fazla takımla, birden fazla turnuva ödülüne hak kazanan kullanıcının mükerrer ödül hakkı bir sonraki sırada yer alan kullanıcıya geçer

11. Turnuva kurgusu, ödülün belirlenmesi ve sağlanması münhasıran Petrolig Dijital ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Petrolig”) tarafından gerçekleştirilecektir. Petrolig; duyurduğu ödülü ve kapsamını, Turnuva kurgusunu, yapısını ve koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Petrolig, ayrıca herhangi bir sebep göstermek zorunda kalmaksızın dilediği zaman Turnuva kurgusunu ve ödül sürecini durdurma, sona erdirme veya süresini değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda, kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklarını şimdiden kabul ve beyan etmişlerdir

ÖDÜLLERE İLİŞKİN GENEL ŞART VE HÜKÜMLER

Sosyal Lig Ödüllü Yarışma koşulları ve Oyun Kuralları ile birlikte Kullanıcı Sözleşmesinin eki ve ayrılmaz bir parçasıdır.

Kimler Ödüllere Hak Kazanabilir?

Ödüllere hak kazanmak için;

  1. Aksi belirtilen durumlar hariç olmak üzere, 18 Yaş Sınırı bulunmaktadır.
  2. Kullanıcı Sözleşmesine, Oyun Kurallarına ve işbu Yarışma Koşullarına riayet etmek zorunludur. Ödülün açıklanmasından sonra dahi, Oyun Kurallarına ve işbu Yarışma Koşullarının ihlali halinde kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer. Ödülün teslim edilmesinden sonra ihlalin tespit edilmesi halinde ödülü iade etmek veya bedelini ödemekle yükümlüdür.
  3. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet etme şartı bulunmaktadır. Ancak, Petrol Ofisi’nden yakıt ödülü hariç olma kaydı ile Almanya’da ikamet eden kullanıcılar da ikametgah belgelerini ibraz etme koşuluyla ödüllere hak kazanabilir.
  4. Petrolig Games, Rune Games, Rune Technologies, Petrol Ofisi ve iştirak şirketlerinin çalışanları, yarışmayla ilişkili tedarikçilerin çalışanları ve 1. dereceden yakınları ödüllere hak kazanamaz.
  5. Kullanıcı’nın birden fazla takım ile birden fazla ödüle hak kazandığının tespiti halinde sadece tek bir takım ile hak kazandığı ödüle hak kazanabilir.

Ödüllerin Nakit Karşılığı Talep Edilemez: Kazanılan ödül hakları nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödül hakkını kazanan kullanıcının kullanıcıdan kaynaklı bir sebeple iletişim kurulmaması veya ödülünü zamanında almaması halinde ödül yerine nakit karşılığı isteme hakkı bulunmamaktadır.

Ödülün Temin Edilememesi: Petrolig tek taraflı olarak ödülleri değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutar. Ödülün herhangi bir şekilde temin edilememesi halinde ödülü iptal etmek yerine ödülün muadili bir ödül verme hakkı saklıdır.

Sorumlulukların Sınırlandırılması: Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, Petrolig ve sponsorları ve iştirak şirketleri, işbu Yarışma kapsamındaki ödüller ile ilgili olarak veya bunlarla bağlantılı olarak ya da ödüllerin temin edilmesinden veya kullanılamamasından, işlevselliğinin eksikliğinden ya da petrolig’in hatası, haksız fiili (ihmal dahil olmak üzere), kusursuz sorumluluğu, tazminat yükümlülüğü, sözleşme ihlali de dahil olmak üzere herhangi bir kar kaybı, gelir kaybı ve herhangi bir özel veya cezai veya sözleşmesel zarardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Ödüllerin Vasfı: Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, Petrolig ve sponsorları ödüllerin kalitesine, uygunluğuna, objektif olarak taşıması gereken özellikleri taşımamasına yönelik herhangi bir beyan, taahhüt ve garanti vermez.

Mücbir Sebep : Sosyal Lig fantezi futbol oyununun fikri ve mülkiyet hakları sahibi Petrolig ve/veya oyunun isim sponsoru Petrol Ofisi’nin kontrolünün dışında meydana gelen ve mücbir sebep sayılacak sebeplerle ((i) savaş (ilan edilmiş veya edilmemiş), savaş hali, istila, yabancı düşmanların eylemleri, kapsamlı askeri seferberlik; (ii) iç savaş, isyan, ayaklanma ve devrim, askeri veya zorla ele geçirilmiş güç kullanımı, başkaldırı, terör eylemi, sabotaj veya korsanlık; (iii) döviz kısıtlamaları ve ticari kısıtlamalar, ambargo, yaptırım; (iv) yetkili mercilerin kararları (hukuka uygun olsun veya olmasın), herhangi bir kanun veya kararnameye uygunluk, kamulaştırma, işlere el konulması, istimval, istimlak; (v) ölümcül bulaşıcı hastalık, epidemi, doğal afet veya olağanüstü doğa olayı; (vi) patlama, yangın, ekipman imhası, ulaşım, telekomünikasyon, bilgi sistemleri veya enerjinin uzun süreli kesilmesi; (vii) boykot, grev ve lokavt, iş yavaşlatma, fabrika ve binaların işgali gibi genel iş karışıklıkları gibi)  ya da piyasadaki ekonomik şartların elverişsiz olması sebebiyle oyunun sezon bitiminden önce son erdirilmesi durumunda, devre ödülü oyunun sona ereceğinin ilan edildiği haftanın son günü itibariyle ilgili devrenin puanları hesaplanarak dereceye giren oyuncular açıklanarak ödüller sahiplerine verilir. (Örnek, herhangi bir sebeple, oyunun sona erdiği, 1 Nisan 2023 tarihinde ilan edilirse, 1 Nisan’a kadar ilgili devrenin puanları hesaplanır ve dereceye girenler açıklanır.).

Organizasyon bu kapsamda sunduğu hizmet ve ödülleri değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutar.

* İlgili turnuvanın başlangıç tarihi itibarıyla Türkiye’de satışa sunulmuş olması durumunda iPhone 15, aksi takdirde iPhone 14 verilecektir.