Tayyip Talha Sanuç: “Şampiyon Olabileceğimize İnanıyorum”

ANA SAYFAHABERLER → Tayyip Talha Sanuç: “Şampiyon Olabileceğimize İnanıyorum”

Tayyip Talha Sanuç: “Şampiyon Olabileceğimize İnanıyorum”

Tayyip Talha Sanuç: “Şampiyon Olabileceğimize İnanıyorum”

Beşiktaş’ın sezon başında Adana Demirspor’dan transfer ettiği 22 yaşındaki stoperi Tayyip Talha Sanuç, Skorer’e verdiği röportajda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Örnek Aldığı İsimleri Açıkladı

Beşiktaş’a imza attığından beri savunmada istikrarlı olarak oynayan Tayyip Talha, dünya çapında örnek aldığı stoperleri sıraladı.

Sergio Ramos’a benzetildiği için mutluluk duyduğunu ifade eden Talha, "Sergio Ramos ve Van Dijk gibi bütün iyi stoperleri yakından takip ediyorum, onların özelliklerini almaya çalışıyorum. Sergio Ramos’a benzetilmek gururlandırıyor beni. Küçükken videolarını izleyip maçlara çıkardım. Hiçbir zaman idolüm dediğim futbolcu olmadı. Her başarılı stoperin iyi bir özelliğini almaya çalışıyorum. Sergio Ramos, Van Dijk hepsinden böyle en iyi özellikleri almaya çalışıyorum. Şu tam benim idolüm diyemem. Küçükken YouTube’dan Sergio Ramos’un videolarını izleyip maçlara çıkardım. Dünya çapında elit seviyedeki bütün stoperleri izliyorum. Pozisyon alışlarını, davranışlarını örnek almaya çalışıyorum." dedi.

Dele Alli ve Romain Saiss Yorumu

Beşiktaş deplasmanda tek golle kazandı

Genç stoper, Beşiktaş’ın yaz transfer döneminde Premier League’den kadrosuna kattığı iki önemli futbolcu hakkında konuştu.

İki isimle de ilişkisinin iyi olduğunu dile getiren Talha, “Saiss’in iletişimi iyi ve çok karakterli bir futbolcu. Uyumumuzun iyi olduğunu düşünüyorum. Saha içi ve dışında bana çok yardımcı oluyor. Hoca öyle bir şey söyledi evet ama benimle Saiss’in ilişkisi çok iyi. Saha dışında da konuşuyor benimle, ilgileniyor. İlk geldiğimden beri maç önceleri ve sonralarında konuşuyoruz, maçın analizini yapıyoruz. Dele Alli hiç antrenman kaçırmayan, çok pozitif, iyi çalışan bir futbolcu. Şenol Hoca ile başarılı döneme döneceğine inanıyorum. Bazı antrenmanlarda en çok koşanlardan oluyor. Bizimle de iletişimi iyi. Zamanında böyle bir futbolcuydum şeklinde bir kibir görmedim ondan. Mütevazı bir insan.” şeklinde konuştu.

“Başkan Murat Sancak İlgilendi”

Yaz transfer döneminde Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın kendisi için yarışa girdiğinin hatırlatılması üzerine; süreçle yönetimin ilgilendiğini söyleyen Tayyip Talha, "İlk 1,5 aylık süreçte Beşiktaş’ın ilgisi olduğu söylenmişti. Ama ben bu konuların içine hiç dahil edilmedim. Başkan Murat Sancak, ‘Süreci ben yöneteceğim’ dedi. Görüşmeleri onlar yapıyordu. Ben bu konuları düşünmeden sahada iyi performans göstermeye çalıştım. Son gün çok hareketli geçti. Kulüp binasına çağrıldım. Fenerbahçe ile görüştüklerini söylediler. Bir takas durumu olabilir dendi. Ama Beşiktaş ile daha önce görüşmüşlerdi. Ondan sonra zaten başkan açıkladı ve söz verildiği için Beşiktaş’a transferim gerçekleşti." ifadelerini kullandı.

“Avrupa’ya İyi Olarak Gitmek İstiyorum”

Beşiktaş'ın yeni transferi Tayyip Talha Sanuç forma için iddialı

Kariyer hedefinin Avrupa’da futbol oynamak olduğunu sözlerine ekleyen Talha, Avrupa’ya iyi bir durumda gitmek istediğini söyledi.

Beşiktaş’da geçirecek daha çok vakti olduğunu ifade eden Tayyip Talha Sanuç, “Buralarda oynayıp büyük başarılar kazanmayı istiyordum. Küçüklüğümde de bunları düşünürdüm. Bunu da başarabildiğim için çok mutluyum. Avrupa hedefim var ama şöyle; Avrupa’ya iyi bir şekilde gitmek istiyorum. Hazır olduğumda iyi bir takıma gitmek istiyorum. Beşiktaş’a daha yeni geldim burada daha kanıtlamam gereken çok şey var. Burada şampiyonluklar yaşama hayalim var. Tabii ki her futbolcu Avrupa’da oynamak ister ama benim oraya gidişim çok iyi bir şekilde olmalı. Çok iyi liglere, çok iyi takımlara gidebilmeyi hedefliyorum." şeklinde konuştu.

Güneş ve Şampiyonluk Yarışı

Takımın başına geçen Şenol Güneş ve ligdeki durum hakkında konuşan Tayyip Talha, sezon sonu şampiyon olabileceklerine inandığını söyledi.

Kampta Şenol Güneş yönetiminde sıkı bir çalışma sürecinde olduklarını belirten Talha, "Sıralama olarak puan tablosunda çok kötü bir durumdayız. Hak etmediğimiz bir yerdeyiz. Ama bu Dünya Kupası arası bize çok iyi gelecek diye düşünüyorum. Çok da bir puan farkı yok, iki maçta her şey değişebiliyor. Bu aradan çok iyi çıkıp hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Zaten ilk geldiğimden beri şampiyonluğun hayalini kuruyorum. Yeni gelen arkadaşlarla da konuşuyoruz, Boğaz Turu var şampiyonluktan sonra."

"Hoca toplantılar yapıyor, antrenmanlarda çok yoğun çalışıyoruz. Yoğun ve yorucu bir kamp dönemi geçiriyoruz ama bunlar hepsi bizim faydamıza olacak şeyler. Bizi şampiyonluğa götürecek unsurlar. Hocamız da nerelerde eksiğimiz olduğunu çok iyi analiz etmiş, özellikle bu konularda sıkı çalışıyoruz, takım savunması, takım hücumu bunlar geliştirmemiz gereken konulardı açıkçası. Geriden oyun kurmada, takım savunmasında, önde baskılarda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunların karşılığını alacağımızı düşünüyorum. Büyük takımların aslında böyle oynaması gerek. Baskılı oynar, topu korur. Büyük takıma yakışır futbol izletmek istiyoruz. Şenol Hoca ilk geldiğinde bize ciddi bir umut verdi."

"Şu an çok iyi ve yoğun bir kamp dönemi geçiriyoruz. Hepimizin inancı bu kamptan çok daha iyi bir Beşiktaş olarak çıkabilmek yönünde. Şenol Hoca yönetiminde şampiyonluğa ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Hoca takım savunmasında hatasız bir oyun istiyor. Hem bire bir hem de takım savunmasında kusursuz bir oyun bekliyor. Birçok maçı gol yemeden bitirmemiz gerekiyor. Bize yakışır olan bu aslında. Ben de bireysel savunma anlamında eksiklerimi gidermeye çalışıyorum. Takım savunması olarak da çalışıyoruz. Bu kamp döneminden sonra çok daha iyi bir takım savunması izleteceğimizi, gol yemeden birçok maçı bitireceğimizi düşünüyorum." şeklinde konuşarak takıma duyduğu güveni ifade etti.