Petrol Ofisi Sosyal Lig Ödül Töreni Gerçekleştirildi

ANA SAYFAHABERLER → Petrol Ofisi Sosyal Lig Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Petrol Ofisi Sosyal Lig Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Petrol Ofisi Sosyal Lig Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen ve 3.3 milyonu aşan oyuncusuyla Türkiye’nin ilk ve en popüler fantezi futbol oyunu olan Petrol Ofisi Sosyal Lig’de, 2022-2023 sezonu Süper Lig ile birlikte sona erdi. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Ersin Övez, Kia Stonic kazanırken; ikinci sırada yer alan Engin Uçar, Kia Rio ve üçüncü sırada yer alan Orhan Demiryürek ise Kia Picanto’nun sahibi oldu.

“Petrol Ofisi Sosyal Lig Oyun Dünyasının En Önemli Markalarından Biri”

Ödül töreninde açıklamalarda bulunan Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Dört yıl önce Petrol Ofisi Grubu bünyesinde gerçek bir start-up ruhuyla kurulan oyun teknolojileri şirketi Petrolig Games’in ilk ürünü Petrol Ofisi Sosyal Lig, bugün hem oyun dünyasının en önemli marklarından biri hem de enerji sektöründe benzeri olmayan bir sadakat sistemi modeli. Sosyal Lig kendini sürekli yenileyen, hızla büyüyen bir ekosistem.” dedi.

Bu sezon oyunculara sunulan kadın futbol ligi modülünün, Petrol Ofisi’nin kadın futboluna verdiği değeri öne çıkardığını belirten Abbasaoğlu, “Oyuna bu sezon kadın futbol ligi modülü dahil edildi. Kadın futboluna verdiğimiz desteği dijital dünyaya taşımaktan ve modülün gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz ki bildiğiniz gibi Petrol Ofisi Grubu olarak Fenerbahçe ve Galatasaray Kadın Futbol takımlarının isim ve göğüs sponsoruyuz.” diye konuştu.

Petrol Ofisi Sosyal Lig’de gelecek süreçte birçok yeniliğin futbolseverleri beklediğini belirten Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çok yakın bir gelecekte futbolun birleştirici yönüne odaklanan ‘Sosyal Lig Arena’ ile Sandbox Metaverse’te yer alacağız. Sosyal Lig’in 3.3 milyonluk oyuncu kitlesi ise birbirine gönülden bağlı dev bir aile. Gururla ifade etmek isterim ki 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinde tamamen gönüllülük bilinciyle oluşturdukları eğitici deprem farkındalık uygulaması Tatbikat’la hepimize örnek oldular. Petrol Ofisi olarak Sosyal Lig’e ve yenilikçi oyun teknolojilerine yatırım yapmayı heyecanla sürdüreceğiz. Hedefimiz Petrol Ofisi Sosyal Lig platformunu yeni spor dalları ve coğrafyalar ile ölçeklendirerek uluslararası arenaya taşımak.”

“Oyun Deneyimini Dünya Standartlarına Getirdik”

Petrol Ofisi Sosyal Lig’in büyük bir hayal ile yola çıktığının altını çizen Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, oyunun geldiği noktadan duydukları memnuniyeti belirtti:

“Sosyal Lig’i dünyanın en modern fantezi futbol oyunu haline getirme hayaliyle yola çıktık. Yaptığımız yatırım ve geliştirmelerle oyun deneyimini dünya standartlarına getirdik. Oyunumuz fantezi futbolda lider, futbol oyunları arasında Türkiye’de bilinirliği en yüksek markalardan biri. Her sezon oyuncular için oyun deneyimini daha da keyifli hale getirecek geliştirmeler yapmak gibi bir geleneğimiz var; önümüzdeki sezonlarda da bu geleneğimizi sürdüreceğiz. Bizlere verdikleri destek için Kia’ya da ayrıca teşekkür etmek isterim. Önümüzdeki dönemde de bu başarılı iş birliğimizin sürmesini temenni ediyorum.” dedi.

Burçin Cafer ayrıca Petrolig Games olarak birçok yerel ve global ödülün sahibi olduklarının da altını çizdi. Petrolig Games olarak, teknoloji ve dönüşüm odaklılık ile önümüzdeki dönemde mobil eğlence ve teknoloji alanında daha büyük kitlelere ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizen Cafer, “Pek çok yerel ve global platformda içlerinde ‘Best Mobile Game’, ‘Best Sports Game’, ‘Best Gamification’ de olan 80’i aşkın ödülümüz var. Mobil oyun ve eğlence sektöründe yeni teknolojiler ve oyuncu deneyimine yönelik yatırımlarımıza devam ederek ve yurt içi yurt dışı her türlü olası fırsatı değerlendirerek Petrolig Games’i oyun sektöründe öncü bir konuma getirmek istiyoruz. Mobil eğlence ve teknoloji alanında yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da bizi daha büyük kitlelere ulaştıracak her türlü proje ve yatırım fırsatına sıcak bakıyoruz.” ifadeleriyle organizasyonun geldiği noktayı belirtti.

Sosyal Lig’e geçtiğimiz sezon eklenen yenilikler arasında oyun deneyimini zenginleştirerek özellikle kadro kurma aşamasında getirdiği avantajlarla rekabeti körükleyen Efsane ve Joker paketleri ile oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Kadın Futbol Süper Ligi yer alıyor.

“Bu Heyecana Ortak Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz”

Ödül töreninde konuşan ve Petrol Ofisi Sosyal Lig’i desteklemekten büyük memnuniyet duyduklarını belirten Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel ise, “Dört yıldır Petrol Ofisi Sosyal Lig’i desteklemekten ve bu heyecana ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sene de geçen yıl olduğu gibi ilk üçteki yarışmacılara ‘Güçlü Üçlü’ olarak tanımladığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimizi hediye ediyoruz.” dedi.

Grup olarak sporun birleştirici gücüne olan inançlarıyla uluslararası ölçekte tanındıklarının altını çizen Ağyel, “Kia olarak sporun birleştirici ve bütünleştirici gücüne inanan ve global ölçekte de buna yatırım yapan bir markayız. Bu birleştirici gücü dijital kanallar üzerinden tüm Türkiye’nin katılabildiği bir turnuvayla taçlandıran ve uzun yıllardır bunu aynı başarıyla devam ettiren Petrol Ofisi ailesini kutluyor, gelecek yıllarda iş birliğimizin artarak devam etmesini diliyorum. Sezonu ilk 3 sırada tamamlayıp Kia otomobillerini kazanan tüm Sosyal Lig yarışmacılarını tebrik ediyor, araçlarını güzel günlerde kullanmalarını temenni ediyorum.” dedi.