Okan Buruk: “Sokakta Kimi Görsek Maçların Başlamasını İstiyor”

ANA SAYFAHABERLER → Okan Buruk: “Sokakta Kimi Görsek Maçların Başlamasını İstiyor”

Okan Buruk: “Sokakta Kimi Görsek Maçların Başlamasını İstiyor”

Okan Buruk: “Sokakta Kimi Görsek Maçların Başlamasını İstiyor”

Dünyada FIFA Dünya Kupası sebebiyle liglere ara verilen dönemde Spor Toto Süper Lig ekipleri antrenmanlarına devam ediyor.

Ligde 27 puanla ikinci sırada bulunan Galatasaray’da Teknik Direktör Okan Buruk, bugün Florya Metin Oktay tesislerine basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konuşmasına takımı değerlendirerek başlayan Buruk, "O ivmeyle devam etmek isterdik ama lig başladıktan sonra aynı çıkışı devam ettireceğiz. Bu şansımız devam ediyor." diyerek konuşmasına başladı.

Sakatlık Problemleri

Kadrodaki tek olumsuz durumun sakatlıklar olduğunu ifade eden Okan Buruk, "Maalesef 1-2 sakatlığımız oldu. Oliveira'nın sakatlığı oldu. Bilek dönmesi oldu. Dün Icardi topuk pası verirken, arka adalesinde zorlanma oldu. Onunla ilgili bugün sonuç gelecek. Rashica'nın maçtan kalan bir ağrısı devam ediyor. Emre Taşdemir'in sakatlığı vardı. Ross ve Hamza Akman'ın sakatlıkları var. Korkumuz sakatlıklardı, maalesef şu anda onu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Transfer Öncelik Değil

Ara transfer döneminde takımın yapabileceği transferler hakkında da açıklama yapan Buruk, "Aslında ilk transferlerimiz kendi içimizdeki oyuncular. Kadromuz çok geniş, bu geniş kadro içerisinde az şans verdiğimiz oyuncular var. Genç oyuncularımız var. Transfere gerek kalmadan hazırlık kampındaki maçlarda oynayacak oyuncularla transfer yapmak ilk hedefimiz. Transfer için tabii ki hazırlıklarımız var. Transfer dönemi öncesi oynayacağımız maçlar, bazı şeyleri daha net bir şekilde ortaya çıkartacak. Kadromuzu güçlendirmek için her zaman çalışmalar yapıyoruz. Kadro genişliğimizden dolayı çok fazla bir transfer düşünmüyoruz. Şu anki ilk düşüncemiz transfer değil. Benim ilk düşüncem, elimdeki oyuncuları en iyi şekilde değerlendirmek." dedi.

Ligde şu ana kadarki fikstürlerinin zor olduğunu söyleyen çalıştırıcı, "Bu araya liderin 2 puan gerisinde girmek bu kadar zor bir fikstürle önemliydi. Kendi sahamızda oynayacağımız maçlar büyük avantaj ama her maça çıkıp yüzde 100'nüzü vermeniz gerekiyor. Takımıma güveniyorum. Yoğun tempoda da oyuncularımla beraber en iyisini yapacağız. Oynadığımız fikstür bizim için avantaj ama maç oynanmadan da kazanılmıyor. Doğru bir şekilde oyunumuzu devam ettirmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Yunus ve Kerem’in Sözleşmelerine Değindi

Galatasaray’ın iki önemli yerli futbolcusunun sözleşmeleri hakkında gelen soruya; Yunus ve Kerem'in sözleşmelerinin iyileştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor. Türk oyuncuların bizim için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Oyuncularımızı maddi, manevi ve fiziksel anlamda burada mutlu etmeye çalışıyoruz. Bütün oyuncularımızı kazanmak istiyoruz." cevabını veren Buruk, takımdan hiçbir oyuncuya resmi teklif gelmediğini söyledi.

“Çok fazla şey yazılıyor. Hiçbir oyuncumuzla ilgili şu an bize gelen net bir teklif yok. Transfer dönemi başladıktan sonra bize de teklif gelebilir, bizden de teklif gidebilir. Bunlar olacak."

"Takımın oturma sürecinde gerçek performansını veremeyen oyuncular oldu. Kerem belli maçlarda çıkışını ortaya koydu. Yunus ligin başında çok daha etkiliydi. İkisi de milli oyuncu. Galatasaraylılar için çok önemliler. Galatasaray'a hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kerem'e çok güveniyoruz. Yunus'a da aynı şekilde çok güveniyoruz. Yunus ile ilgili çok haber çıkıyor ama bizim için çok değerli. Hazırlık maçları onun için de çok iyi olacak. Yunus'u tekrar kendi performansına getirmemiz gerekiyor. Ben Yunus'a çok güveniyorum. Ondan beklentimiz çok yüksek."

“Taraftarını Mutlu Eden, Stada Çeken Bir Galatasaray Var”

Takımın sezona büyük bir yenilenmeyle girdiğini ifade eden Okan Buruk, "Bu sürecin sancılı geçeceğini ve bir şekilde eleştirinin olacağını hepimiz biliyoruz. Eleştiriler olacak. Benim için önemli olan sokak. Sosyal medya çok farklı bir yer, sokak çok farklı bir yer. İnsanların sizin hakkınızdaki düşüncesini sokaktan çok net alabiliyorsunuz. Bize hep destek verdiler. Maçlardaki seyirci sayılarına baktığımızda taraftarını mutlu eden, stada çeken bir Galatasaray var. Bunu da son 3 maçta skor olarak da ortaya çıkardı." ifadelerini kullandı.

Son olarak takımın ligin son haftalarında gösterdiği performansı değerlendiren Buruk, “Şimdi de sokakta kimi görsek bir an önce maçların başlamasını istiyor. Takımı bıraktığı yerden seyretmek istiyor. Galatasaray taraftarına bu havayı yaşatmak benim için önemli. Oyuncularımdan çok memnunum. Onlarla burada mutlu bir ortam oluşturduk. Hep destek gördük. Bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz. Görevimizin bilincindeyiz. Galatasaray'ın şampiyonluk yolunda en iddialı takımlardan biri olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum. Yeni kadromuzla birlikte şampiyonluk yolunda en iyisini yapacağız. İnşallah sezonun sonu da şampiyonluk olur." diyerek sözlerini tamamladı.