Mertens: “Yeni Bir Takımız”

ANA SAYFAHABERLER → Mertens: “Yeni Bir Takımız”

Mertens: “Yeni Bir Takımız”

Mertens: “Yeni Bir Takımız”

Sezon başında takıma katılan Galatasaray’ın dünyaca ünlü süper yıldızı Dries Mertens, eşiyle birlikte kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Sözlerine İstanbul hakkındaki görüşlerini söyleyerek başlayan deneyimli futbolcu, Türkiye'ye ilk geldiğimizde muhteşem bir atmosferle karşılandık. Türkiye'yi ve İstanbul'u çok sevdik. Buraya geldikten sonra da hemen ev bakmaya başladık ve şu anda muhteşem bir yerde yaşıyoruz." dedi.

Ardından takımı ve sezon sonu hedeflerinden bahseden Mertens, "Takımımdan çok memnunum. Takım arkadaşlarımdan da çok çok memnunum. Takımım geçen seneki kötü sonuçlardan sonra yenilendi, 13 yeni oyuncu geldi. Yeni bir takımız, bu takımla sene sonunda önemli işler başaracağımızı da düşünüyorum." diye konuştu.

10 numaralı formayı terleten Belçikalı, bu durum hakkında; "Burada 10 numarayı almak, daha önce 10 numarayı Metin Oktay giydiği için önemli bir sorumluluk. Bunun kulüp tarihi için ne kadar önemli bir şey olduğunu biliyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Galatasaray forması giymeden önce de Galatasaray’ın ne denli büyük bir kulüp olduğunu bildiğini söyleyen 35 yaşındaki yıldız; "Özellikle stadımızda oynamak muhteşem bir duygu. Açıkçası Galatasaray'da olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Özellikle arkadaşlarım yurt dışından gelip maç izledikleri zaman mutlu oluyor. Türkiye liginin ne kadar saygın bir lig olduğunu görüyorlar. Üst düzeyde saygı göstermemiz gerekiyor. Taraftarımıza vermek istediğim mesajım da buraya kazanmaya geldim ve kazanacağım." ifadelerini kullandı.

Takımdaki en eğlenceli futbolcunun kim olduğu hakkında gelen soruya Kerem Aktürkoğlu cevabını veren Mertens, Kerem hakkında; “Konuşmayı çok seviyor ve yüksek sesle konuşuyor." diyerek takım arkadaşına sevgisini belirtti.

Mertens, Okan Buruk hakkında ise; "Okan hocanın bana karşı çok olumlu bir yaklaşımı olduğunu düşünüyorum. İlk başta da beni takıma çok fazla istedi. Baktığımız zaman da hem eskiyi hem yeniyi temsil ediyor. Çünkü eskiden takımın oyuncusuydu. Şimdi ise hoca ve bunun da iyi bir sonuç çıkaracağını düşünüyorum. Sadece bana karşı değil tüm takıma karşı çok iyi. Bize tam olarak neye ihtiyacımız olduğunu dile getirebiliyor." şeklinde fikir belirtti.

Son olarak geçmişte Napoli formasıyla oldukça dikkat çekici gol sevinçleri sergileyen Belçikalı hücum oyuncusu, bu konu hakkında; "Şu anda henüz karar vermedim. Gol attığım zaman nasıl bir gol sevincim olacağını birlikte göreceğiz. Ancak buraya kupa kazanmaya geldim ve bu hedef doğrultusunda da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım." şeklinde konuştu.