Kings League: Futbolun Yeni Hali

ANA SAYFAHABERLER → Kings League: Futbolun Yeni Hali

Kings League: Futbolun Yeni Hali

Kings League: Futbolun Yeni Hali

Kariyerinde Barcelona ve Manchester United gibi Avrupa’nın en elit kulüplerinde forma giyen ve İspanya milli takımıyla büyük başarılar kazanan Gerard Pique, geride bıraktığımız aylarda futbola veda ettiğini duyurdu.

1 FIFA Dünya Kupası, 1 Avrupa Şampiyonası, 4 UEFA Şampiyonlar Ligi, 1 Premier League ve 8 La Liga şampiyonluğunun da içinde bulunduğu 36 kupalık muhteşem koleksiyonuyla futbol tarihinde iz bırakan Pique, özellikle Barcelona Teknik Direktörü Xavi Hernandez’in kendisiyle çalışmak istememesi sebebiyle aktif futbolculuk kariyerini sonlandırdı.

Buna karşın Gerard Pique, futbol ve magazin basınında gündemde kalmayı sürdürdü. Özel hayatındaki gelişmelerle magazin basınının ilgi odağı olan Pique, futbol dünyasından da uzak kalmadı.

Hali hazırda FC Andorra kulübünün sahibi olan eski dünya şampiyonu, aynı zamanda Kings League adındaki yeni bir organizasyonunda kurucu ortaklarından biri olarak futbol ile bağlarını koruyor.

Kings League Nedir?

Emekli olduktan sadece birkaç gün sonra Twitch yayıncısı Ibai Llanos’a verdiği bir röportajda Kings League oluşumundan bahseden Gerard Pique, o günlerin ardından planını hayata geçirdi ve organizasyonu çoktan başlattı.

Projenin temelinde futbolun yenilenme ihtiyacı olduğunu belirten Pique, Kings League ile bu yenilenmenin sağlanabileceğini iddia etti.

Peki Kings League’in alışılagelmiş futboldan ne farkı var?

Öncelikle Kings League’de her biri 12 oyuncudan oluşan 12 takımın yer alması, organizasyon adına büyük bir fark olarak göze çarpıyor. Çünkü 12 oyunculu takımlar sahaya 7’şer kişiyle çıkabiliyor.

Dahası bu kadrolarda yer alan 11 oyuncunun sabit kalma zorunluluğu varken Kings League kuralları 12. oyuncunun her hafta değişebilmesine imkan tanıyor.

Kings League’de şu ana kadar eski yıldız oyunculardan Sergio Agüero, Javier Saviola ve Capdevilla’nın da yer almış olması gelecekte bu isimlere yenilerinin eklenebileceği hakkında beklentileri de arttırıyor.

Enigma69 Kim?

Kings League hakkındaki en büyük gizemlerden birini ise Enigma69 adıyla sahaya çıkan maskeli oyuncu oluşturuyor.

Kimliği gizli olan bu oyuncu hakkında, “O en üst seviye ligde oynayan bir oyuncu. Tanınmamak için yüzünü maskeyle, dövmelerini saklamak içinse vücudunu formayla kapatacak.” diyen Pique, organizasyonun en büyük gizeminden memnun gözüküyor.

Öyle ki Enigma69 hakkında başta İspanyol basınında olmak üzere birçok komplo teorisi dolaşıyor. Bu da lige olan ilgiyi doğal olarak arttırıyor.

Ancak yine de Enighma 69’un saha içindeki yetersiz performansı, oyuncunun uzun süredir antrenman yapmadığı ve “fazla şöhretli” bir isim olmadığı yönündeki iddiaları destekliyor.