Kerem Aktürkoğlu: “Takım İçin 90 Dakika Koşarım”

ANA SAYFAHABERLER → Kerem Aktürkoğlu: “Takım İçin 90 Dakika Koşarım”

Kerem Aktürkoğlu: “Takım İçin 90 Dakika Koşarım”

Kerem Aktürkoğlu: “Takım İçin 90 Dakika Koşarım”

Galatasaray’ın 24 yaşındaki yıldızı Kerem Aktürkoğlu, takımının Antalya’daki kampında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kampın gidişatı, kadro ve transfer durumu gibi birçok konuda görüş belirten Kerem Aktürkoğlu’nun açıklamaları:

Kaptanlık Görevi

Antalya’da Galatasaray’ın oynadığı hazırlık karşılaşmalarında sahaya kaptan olarak çıkan Kerem, bu görev hakkında konuştu.

Teknik direktör Okan Buruk ve Erden Timur ile görüşerek bu sorumluluğu aldığını söyleyen Kerem, "Kaptanlık konuşmasını Okan Hoca ve Erden Ağabey ile yaptık. Böyle bir şey düşünmüşler. Kaptanlık rolü verilmeden önce de Türkler ve yabancılar arasında köprü olma işini yapmaya çalışıyordum. Hocamızla, Erden Ağabey ile bunu konuştuk. 'Nando ve Bafe'den sonra bu görev senin' dediler." ifadelerini kullandı.

Sorumluluk almaktan kaçmayacağını ifade eden Kerem Aktürkoğlu, "Bu zamana kadar böyle bir sorumluluk almak istedim, verildi verilmedi, bazen yaptım bazen yapamadım. Genellikle sorumlulukların altından kalktım. Benden önce Selçuk, Arda, Burak, Ömer ağabeyler bu görevi yapmıştır. Onlardan ne öğrenip gördüysem ben de aynı şekilde göstereceğim." şeklinde konuştu.

“Verimli Bir Kamp Dönemi Geçirdik”

Takımın önemli isimlerinin Dünya Kupası’na gitmesinden dolayı kadronun eksik olduğunu hatırlatan Kerem, kampın istedikleri gibi geçtiğini söyledi.

Hazırlık maçlarında alınan sonuçların aldatıcı olabileceğini dile getiren Kerem Aktürkoğlu, "Verimli bir kamp dönemi geçirdik. Hazırlık maçlarının sonuçları aldatıcı olmasın. Lazio maçı oyun olarak istediğimiz şekilde sonuçlandı. Sonuç anlamında bazen istediğimiz şeyler çıkmıyor. Çok eksiğimiz var. Daha yeni yeni kadro olarak toparlandık. Bu şekilde devam ettiğimiz sürece, Dünya Kupası'ndaki sonraki dönem çok güzel olacaktır. Ligi çok iyi kapatmıştık. Kaldığımız yerden devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

“Eleştirilere Cevap Vermek Gibi Bir Görevim Yok”

24 yaşındaki kanat oyuncusu, kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap vermek zorunda olmadığını söyledi.

Görevinin takımı için mücadele etmek olduğunu hatırlatan Kerem, “Eleştirilere cevap vermek gibi bir görevim yok. Sahaya çıkınca kendi işimi yapma zorunluluğum var. Bu zamana kadar ne görev veriliyorsa sahada yapmaya çalışıyorum. Yaptım, yapamadım değerlendirmesini hocam yapar. Geçen sezonki istatistiklerin daha da üzerindeyim. Ben sürekli bunlar üzerinde değerlendirme yapıyorum. Benim tarzımda futbolcular oynadığı zaman skor olarak bir şeyler yapması isteniyor. Yapamayınca eleştiri oluyor. Bu benim için kriter değil. Ben takımım için 90 dakika koşarım, savunma yaparım. Önemli olan takımın kazanması. İstediğimiz oyuna geldik. Takım olarak iyi gidiyoruz. Umarım bundan sonra böyle devam ederiz.” dedi.

Transfer Konusu

Kendisi hakkında çıkan transfer iddialarını medyanın ortaya attığını söyleyen Kerem, tek amacının Galatasaray’da şampiyon olmak istediğini söyledi.

"Transfer ve ayrılık haberlerini yapan medya. Bu haberleri çıkaran da medya. Ben en başından beri bana sorulunca 'Transferi düşünmüyorum, futbolu düşünüyorum' dedim. Her futbolcu Avrupa'ya gitmek ister. Ben bunu istiyorum, her zaman söyledim. Ancak, tek amacım Galatasaray'da şampiyon olmak.” diyen Kerem, önceliğinin Galatasaray olduğunu hatırlattı.

“Kadromuz Daha Geniş”

Geçen sezonki Galatasaray kadrosuyla bu seneki kadro arasındaki farklardan bahseden Kerem Aktürkoğlu, geçen sezon derinlik sorunu yaşadıklarını söyledi.

Güncel kadrodaki yıldızların sayısının daha fazla olduğunu belirten Kerem, "Geçen sene kötü kadromuz yoktu ama kadromuz geniş değildi. Hem Avrupa'da hem ligde aynı anda gidecek geniş kadro yoktu. Bu sene geniş kadromuz var. Daha fazla yıldız, daha fazla tecrübeli oyuncu var. Ligdeki şampiyonluk yarışını kaldıracak potansiyelde oyuncularımız var. Genç ve başarıya aç oyuncularımız da var. Bence başarı kaçınılmaz. Şampiyonluk yaşamamış futbolcular var, onlar çok istiyor. Gençler ve tecrübeliler birbirinden güç alıyor. En büyük favorilerden biriyiz, umarım biz şampiyon oluruz." şeklinde konuştu.

“Baran Aksaka Kampın Yıldızı”

Galatasaray’ın Antalya kampında takımla birlikte çalışmalarını sürdüren genç futbolculardan övgüyle bahseden Kerem, "Bu kamp, genç oyuncular için büyük bir fırsat. Onlar için kendilerini en çok gösterebilecekleri fırsattı. Baran Aksaka, kampın yıldızı oldu. Bizim gençlerimiz çok başarılı olacak. Çok saygılılar öncelikle. Sürekli iletişim halindeyiz. Ben 24 yaşındayım daha. Onlara bir şeyler öğretebilecek, ağabeyleriyim diyecek yaşta değilim. Bu zamana kadar yıldızlardan öğrendiklerimi, onlara öğretmeye çalışıyorum. Onlar da çok saygılı davranıyor, bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Galatasaray'ın çok güçlü jenerasyonu var. Onların da Arda Turan, Ozan Kabak ağabeyleri gibi güzel futbol hayatları olacak. Ben inanıyorum." diyerek genç jenerasyondan önemli başarılar beklediğini söyledi.

“Dünya Yıldızları Örnek İnsanlar”

Galatasaray kadrosunda bulunan Juan Mata, Lucas Torreira, Mauro Icardi, Dries Mertens gibi oyuncuların saha dışında da örnek alınması gerektiğinden bahseden Kerem Aktürkoğlu, "Icardi, Torreira, Mertens ve Mata, çok büyük dünya yıldızları. Ben futbolculuklarının dışında iyi insanlar olduğunu söylüyorum. Bunu herkese ifade ediyorum. Bence bu en önemli kriter. Bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bir şeyler vermeye açıklar. Oynayan oynamayan herkesle iletişim halindeler. 'Ben Icardi'yim, Mertens'im, Torreira'yım' diye düşünmüyorlar. Hatalarını kabul ediyorlar. Bu çok önemli. Biz gençlerin de bunu örnek alması gerekiyor. Saha içinde değil saha dışında da örnek olmak gerekiyor. Dünya yıldızlarımızın en önemli özelliği, örnek insanlar olmaları." cümleleriyle konuşmasını tamamladı.