“Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum”

ANA SAYFAHABERLER → “Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum”

“Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum”

“Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Edin Dzeko, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. İşte Edin Dzeko’nun açıklamalarından öne çıkanlar:“Fenerbahçe Türkiye’nin En Büyük Kulübü”

Dzeko, sözlerine Fenerbahçe’yi henüz küçükken ülkesinde tanıdığından bahsederek başladı.

Dzeko, “Daha çok küçükken ve gençken burada çok büyük Bosnalı oyuncular oynamıştı. Fenerbahçe’de Elvir Bolic ve Elvir Baljic oynamıştı. O dönem de Baljic, Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olmuştu. Bosna için çok büyük transferlerden bir tanesi idi. Zaten Fenerbahçe ile ilgili birçok şey biliyordum. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük camiası, en büyük kulübü. Ben de bundan dolayı Fenerbahçe’ye geldim. Fenerbahçe çok fazla tarihi başarılara sahip bir kulüp. Umarım birlikte çok fazla kupalar kazanırız. Bu büyük ve harika camianın hedefi zaten her zaman şampiyonluklar ve kupalardır.” ifadelerini kullandı.

Kendisine yapılan karşılaşamayı çok sıcak bulduğunu dile getiren Dzeko, “Yeni bir kulüple anlaştığınızda zaman içinde birbirinizi tanıma imkanınız olur. Buraya geldiğim andan itibaren hem teknik direktörümüz, hem takım arkadaşlarımız, hem de tesisteki tüm çalışanlar tarafından çok güzel bir şekilde karşılandım.   Bana çok sıcak ve çok iyi şekilde davrandılar. Kendimi evimde gibi hissediyorum.  Her ne kadar Türkçe konuşmuyor olsam da takım içinde farklı dillerde konuşan futbolcular var. Dolayısıyla bu anlamda benim açımdan iletişim kurmak güzel oluyor.” şeklinde konuştu.

“İsmail Kartal Çok Nazik Biri”

Bosnalı santrafor, yeni teknik direktörü İsmail Kartal ile yeni tanıştığını ve deneyimli teknik direktörün kendisinden beklentilerini anlattığını söyledi:

“Hoca konusunda konuşacak olursam, kendisi hoş ve nazik bir insan. Buraya geldiğimde kendisini tanıttı ve benden beklentilerini iletti. Güzel bir konuşma ve tanışma oldu. Her ne kadar Avrupa’dan gelmiş olsam da her zaman kendimi geliştirmek isteyen, kulüp için, hocamız için faydalı olmaya çalışan ve her zaman en iyimi ortaya koymaya çalışan bir futbolcuyum.  Bir futbolcu için geçmişi aslında çok önemli değildir, çünkü sürekli olarak geleceğe bakmak ve geleceği değerlendirmek durumundasınız ve her zaman daha iyi olabilirsiniz. Ben de her zaman bu mantaliteye sahibim.”

“Sabırsızlıkla Ligin Başlamasını Bekliyorum”

37 yaşındaki santrafor, Türkiye’deki taraftarlar desteğini çok iyi bildiğini söyleyerek dolu tribünler önünde oynamayı iple çektiğini belirtti.

Geçen sezon İstanbul’da oynanan Şampiyonlar Ligi finaline atıfta bulunan Dzeko, “İstanbul’daki final heyecan vericiydi ama maçı üzgün olarak tamamladık. Manchester City’e karşı kaybettik. Şunu da belirmem gerekiyor ki ben Türkiye’deki ve İstanbul’daki atmosferleri biliyorum. Statlar çok hoş. Dolu tribünler önünde oyununuzu oynuyorsunuz. O atmosferi yaşamak ve görmek adına heyecanlıyım.  Daha önce burada oynayan Bosnalı oyuncularla konuştuğumda, onlar da bana atmosferin harika olduğunu iletmişlerdi. Zaman geçtikçe Türkiye ligi çok daha iyi noktaya geldiğini düşünüyorum. Statlar daha dolu. Lig de süre içerisinde gelişim kazanıyor. Ben de sabırsızlıkla ligin başlamasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.