Juan Mata: "Türkiye'nin En Büyüğü Galatasaray"

ANA SAYFAHABERLER → Juan Mata: "Türkiye'nin En Büyüğü Galatasaray"

Juan Mata: "Türkiye'nin En Büyüğü Galatasaray"

Juan Mata:

Galatasaray’ın sezon başında bedelsiz olarak kadrosuna kattığı İspanyol oyuncu Juan Mata, Beşiktaş derbisi öncesinde yapılan antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kariyerinde Valencia, Chelsea ve Manchester City gibi dev kulüplerin formalarını giyen Juan Mata, geçtiğimiz hafta oynanan ve Galatasaray’ın 2-0 kazandığı VavaCars Fatih Karagümrük maçında sarı kırmızılı formayla ilk golünü atmıştı.

“İstanbul’a Bayılıyorum”

Basın toplantısının ilk bölümünde İstanbul’a duyduğu sevgiden bahseden Juan Mata, “Beni böyle karşıladıkları için hem basına hem taraftarlara hem de kulübe teşekkür etmek istiyorum. Şehre bayılıyorum. Bir sürü taraftar ile karşılaştım. Burada harika bir ortam var.” dedi.

Hafta sonunda oynanacak derbi maç hakkında iddialı konuşan İspanyol oyuncu, takımının hücum performansı hakkında yorumlarda bulundu:

“Goller atmış ve gol fırsatları yaratmış bir oyuncu grubumuz var. Bizim fırsat yaratmaya devam etmemiz gerekiyor. Goller gelecektir, özellikle Beşiktaş karşısında oynayacağımız maçta.”

“2 Takım Göze Çarpıyor”

Juan Mata, Süper Lig’deki şampiyonluk mücadelesi hakkındaki görüşlerini de basın ile paylaştı. Şu anda ligde üç büyüklerin yanında 2 takımın özellikle dikkat çektiğini belirten Mata:

“Şu anda liderliğe yakın olan takımlar, şampiyonluk için mücadele edecek takımlar. 3-4 maç üst üste kazanıp puan farkı yaratmak çok önemli diye düşünüyorum. Bizim de yapmak istediğimiz bu, üst üste maçlar kazanmak. Özellikle aradan önceki 2 maçı kazanıp, aradan sonra da enerjimiz yüksek bir şekilde geri dönüp kazanmaya devam edelim istiyoruz. Hem biz hem de rakip takımlar, ligin seviyesini yükseltecek üst seviyede oyuncular getirdiler, bu da hissediliyor diye düşünüyorum.” diye konuştu.

“Galatasaray Türkiye’nin En Büyüğü”

Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunun altını çizen İspanyol orta saha, “Bu kulübün en büyük amacı, Türkiye'nin en büyük kulübü olmasından dolayı, yarıştığı her kulvarda şampiyon olmayı hedeflemesi. Benim de buraya gelirken amacım kazanmaktı, o yüzden burayı seçtim. Lig maçında kazanma şansı yakaladık, bizim stadımızda bulundum, orada bulunduğum sırada da şampiyonluğun bu statta ne kadar büyük bir coşkuyla kutlanabileceğini düşündüm.” sözleriyle hedeflerinden de bahsetti.

Dünya Kupası ile ilgili gelen bir soruya cevap veren 1 Dünya Kupası şampiyonu Mata, Katar’da favorilerinin Brezilya, Arjantin, Fransa, Portekiz ve İspanya olduğunu dile getirdi.

Mata ayrıca Galatasaray’daki genç oyuncular hakkında da konuştu. Özellikle Hamza Akman ve Baran Aksaka’dan övgüyle bahseden Mata:

“Hamza Akman, çok yüksek potansiyeli olan, çok yetenekli ve iyi davranışlar gösteren bir oyuncu. Topla çok kaliteli bir oyuncu, ayağında topla iyi gözüken bir oyuncu. Umarım Galatasaray'da güzel bir kariyeri olur. Birçok yetenekli oyuncu gördüm. Bunlardan bir diğeri de Baran mesela. Galatasaray'ın altyapısında yetenekler olduğunu gördüm. Umarım bu şekilde devam ederler." dedi.

Mata-Atam Konusu

Türk futbolseverler tarafından özellikle sosyal medya sıkça kullanılan Mata-Atam esprisine olumlu baktığını söyleyen Mata, bu sayede Türk halkı ile bir bağ kurduğunu ifade etti:

“Bu isim oyununu yaparak da beni ne kadar sevdiklerini gösterdiler. Bu çok güzel bir rastlantı oldu benim için. Türk toplumuyla böyle bir bağlantı kurmama sebep oldu."

Basın toplantısının son bölümünde Galatasaray’ın çok özel bir taraftar grubu olduğunu belirten Mata, teknik direktör Okan Buruk içinse şu sözleri kullandı:

“Benim futbolumu oynamam ve genç arkadaşlara deneyimimi aktarmam gerekiyor. Bizim takımımıza uygun bir şekilde, topa sahip olarak oyunu kontrol altında tutmayı hedefliyoruz. Hocanın oynatmaya çalıştığı oyun, benim de bu zamana kadar içinde bulunduğum futbola benziyor.”