Guardiola, Meslektaşı Potter'ı Savundu

ANA SAYFAHABERLER → Guardiola, Meslektaşı Potter'ı Savundu

Guardiola, Meslektaşı Potter'ı Savundu

Guardiola, Meslektaşı Potter'ı Savundu

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Chelsea'yi FA Cup'ta 4-0 eledikleri maç sonunda meslektaşı Graham Potter için destek istedi.

Chelsea taraftarları Manchester City ile oynanan maç sırasında, takımın başında son 9 maçında 6’ncı mağlubiyetini alarak üzerindeki baskıları arttıran Graham Potter'a tepkilerini ortaya koydular.

Etihad'daki maçta, 2021'de kendilerine UEFA Şampiyonlar Ligi ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nı kazandırmasına rağmen geçen yıl kulübün yeni sahibi Todd Boehly tarafından şaşırtıcı bir şekilde görevden alınan Thomas Tuchel'e yönelik tezahüratlar yapan taraftarlar, bir anlamda yönetimi protesto ettiler.

"Potter'a Zaman Tanıyın"

Buna karşın maç sonunda Pep Guardiola, Chelsea Başkanı Todd Boehly ile konuştuğunu ve ona Potter'a olan inancını koruması gerektiğini söylediğini açıkladı.

Guardiola, "Todd Boehly ile tanışmak bir zevkti. Ona, ‘Graham Potter’a zaman tanıyın’ dedim. Büyük kulüplerde sonuçların çok önemli olduğunun farkındayım ama ona zaman tanımalısınız. Brighton’da yaptıkları olağanüstüydü. Tüm teknik direktörlerin zamana ihtiyacı vardır, o haklı.” diye konuştu.

"Her sezon zamana ihtiyacımız var. Barcelona'da Messi olduğu için benim iki sezona ihtiyacım yoktu, bir sezon yeterliydi. Carabao Kupası'nda bu seviyedeyken City'ye karşı oynamak ya da burada olmak; Graham, Chelsea veya herhangi bir takım için kolay değil."

Öte yandan maç sonunda açıklamalarda bulunan Graham Potter ise şöyle konuştu:

"Sonuçlar olumlu değil. Bahaneler üretebilir ve sebepler arayabilirsiniz ya da yeterince iyi olmadığımızı söyleyip bu iki yanıtın da doğru olduğunu öne sürebilirsiniz. Açıkçası acı çekiyoruz ve bu hoş değil ama şu andaki durum bu."