Fred: “Fenerbahçe Bana Çok Büyük Bir Projeyle Geldi”

ANA SAYFAHABERLER → Fred: “Fenerbahçe Bana Çok Büyük Bir Projeyle Geldi”

Fred: “Fenerbahçe Bana Çok Büyük Bir Projeyle Geldi”

Fred: “Fenerbahçe Bana Çok Büyük Bir Projeyle Geldi”

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz günlerde Manchester United’dan kadrosuna kattığı Brezilyalı orta saha Fred, kulüp televizyonuna özel açıklamalarda bulundu.

Sarı lacivertli kulübe geliş sürecinden, buradaki hedeflerine kadar birçok konu hakkında görüşlerini paylaşan Fred, sezon sonunda şampiyonluk istediğini vurguladı.

“Ne Kadar Büyük Proje Olduğunu Gördüm”

30 yaşındaki Brezilyalı yıldız orta saha, sözlerine Fenerbahçe’ye geliş sürecini anlatarak başladı.

Fenerbahçe’de olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Fred, Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco’nun kendisine sunduğu projeden çok etkilendiğini vurguladı:

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Manchester United gibi büyük bir camiadan Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya geldim.  Benim için burada olmak, takıma katılmak çok büyük bir mutluluk.”

“Çok fazla transfer teklifi vardı. Bu durumlarda her zaman ailem ve menajerim ile görüşürüm. Onlarla yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra buraya gelmeyi tercih ettik. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü. Aynı zamanda çok tutkulu taraftara sahip. Bu unsurlar benim açımdan önemliydi. Daha önce bu şehirde yaşayan insanlarla da konuştum. Fenerbahçe ve şehirle ilgili bilgiler edindim. Fenerbahçe’nin projesi de beni fazlasıyla mutlu etti. Mario Branco ile de bir görüşmemiz olmuştu. O görüşmede de ne kadar büyük bir projeyle gelinmiş olduğunu görmüş oldum. Sonrasında da kararımı verdim.”

“Ambiyanstan Ailem de Çok Etkilendi”

Fenerbahçe taraftarını ilk olarak Gaziantep FK karşılaşmasında tribünlerden izleyen Fred, ailesinin de stadyumda yaratılan atmosferden çok etkilendiğini söyledi.

“Fenerbahçe taraftarı çok güçlü ve her zaman takımına yardımcı olan bir taraftar grubu. O gün ailem ve çocuklarım da stattaydı. O ambiyanstan onlar da çok etkilendi.” diyen Brezilyalı yıldız, “Özellikle çocuklarım o ambiyansı görmekten çok mutlu oldular. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğü ve coşkusu benim buraya gelme sebeplerimden bir tanesiydi. Taraftarların tutkusu tıpkı Brezilya’daki gibi ama öyle zannediyorum ki burada biraz daha fazla. Umarım kalabalık taraftarlar önünde onların coşkusuyla güzel maçlar oynayacağız.” ifadeleriyle sarı lacivertli taraftarlardan ne kadar etkilendiğini anlattı.

Brezilya milli takımıyla kariyerindeki ilk maçına Fenerbahçe’nin stadında çıktığı hatırlatılan Fred, hayatın tesadüflerle dolu olduğunu belirtti:”

“2014’te Brezilya milli takımından ilk kez davet almıştım. O maçı Türkiye’ye karşı burada oynamıştık. Oynadığım ilk maçtan sonra tekrar buraya gelmek ve bu harika taraftarlar önünde oynayacak olmak beni çok mutlu hissettiriyor. Hayatta bu tesadüflerin yaşanması çok güzel.”

“Alex Harika Bir Oyuncu”

Fred, Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza’nın sarı lacivertli kulüpte yaptıklarına hakim olduğunu anlatırken Brezilyalı yıldızın büyük bir oyuncu olduğunu söyledi.

Alex hakkında, “Alex burada çok başarılı sezonlar geçirdi. Başka Brezilyalı oyuncular da burada oynadı ama onun yarattığı hikâye gerçekten çok ama çok büyüktü. Alex harika bir oyuncu.” ifadelerini kullanan Fred, “Umarım ben de Brezilyalı bir oyuncu olarak takıma çok büyük şeyler katarım ve yardımcı olabilirim.” dedi.

“Alışmam Gerekiyor”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Fred, kulübe alışma süreci hakkında da konuştu. Sezon öncesinde Manchester United kampında çalıştığını vurgulayan 30 yaşındaki Brezilyalı oyuncu, yine de Fenerbahçe’ye ve Türkiye’ye alışmak için zamana ihtiyacı olduğunu belirtti:

“Fiziksel anlamda iyi bir durumda olduğumu söyleyebilirim. Sezon öncesi Manchester United ile her gün antrenmanlara katıldım. Elbette, alışmam gerekiyor. Özellikle iklim anlamında alışmam gereken noktaların olduğunu düşünüyorum. Soğuk bir yerden geldim ve burası birazcık daha sıcak bir yer. Bu anlamda uyum sağlayacağımı düşünüyorum. Takıma ve arkadaşlarıma zaman içerisinde alışacağıma ve çok daha iyi noktaya gelebileceğimizi düşünüyorum. Takımım için %100’ümü vermek için sahada olacağım.”

“Hepimizin Tek Amacı Bu”

Fred, röportajının devamında sarı lacivertli kulübün kendisine geldiği projenin hayata geçirildiğine şahit olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Fenerbahçe bana, çok büyük bir proje ile geldi. Zaten bunun yansımalarını da şu anda görüyorum.” diyen Brezilyalı yıldız, “Elbette ki şampiyonluk isteyen kulüpler bu tip transferleri gerçekleştirirler. Daha önce de Fenerbahçe tarihinde birçok büyük oyuncular oynamıştı. Şimdi de aynı şekilde takımımız içinde büyük oyuncular mevcut. Ben de buraya Fenerbahçe’ye yardımcı olmak için geldim. Hepimizin tek amacı bu.” şeklinde konuştu.

Kendisi için en önemli olan noktanın işini layığıyla yapabilmek olduğunun altını çizen Fred, bu anlamda hücum oyuncularına yardım edebilmeye çok önem verdiğini belirtti:

“Ben sanatçılar için piyanoyu taşıyan kişiyim. Bu cümleyi seneler öncesinde söylemiştim. Kariyerimde birçok büyük oyuncularla oynadım, benim için en önemli şey işimi yapabilmek; hücumda oynayan forvet oyuncularına gol anlamında yardımcı olabilmek. Çünkü bunu yaptığım zaman kendimi iyi hissediyorum ama genel anlamda hedefim tabii ki takımıma yardımcı olabilmek.”

Kendisinin çalışkan bir oyuncu olduğunu anlatan Fenerbahçeli oyuncu, “Çok yoğun ve sıkı çalışan bir oyuncuyum. Her zamanda saha içerisinde ve saha dışında takım arkadaşlarıma yardımcı olmak isteyen birisiyim. Topa sahipken nasıl oynaması gerektiğine dikkat eden aynı şekilde de top kazanma noktasında reaksiyon göstermeye çalışan bir oyuncuyum. Atak noktasında da takım arkadaşlarıma her zaman yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu noktada en önemli şey takım olarak galibiyet elde edebilmek, kupalar kazanabilmek ve oynadığımız tüm turnuvalarda başarılı olabilmek.” dedi.

Fred son olarak ise takımın kendisini çok iyi karşıladığını söyleyerek bir bütün olarak çalışıp istenilen noktaya gelmeyi hedeflediklerini belirtti.