“Fenerbahçe’yi Değil Galatasaray’ı Tercih Ettim”

ANA SAYFAHABERLER → “Fenerbahçe’yi Değil Galatasaray’ı Tercih Ettim”

“Fenerbahçe’yi Değil Galatasaray’ı Tercih Ettim”

“Fenerbahçe’yi Değil Galatasaray’ı Tercih Ettim”

Sezon başında Galatasaray’dan 500 bin euro + Sonraki Satışından %50 Pay karşılığında Adana Demirspor’a transfer olan Emre Akbaba, Fransız medyasına açıklamalarda bulundu.

1992’de Fransa’nın Seine-Saint-Denis şehrinde dünyaya gelen oyuncu, kariyeri ve kendisi hakkında birçok konuya değindi.

“Şansımı Türkiye’de Denemek İstedim”

Kariyerinin ilk günlerinde Fransız takımlarıyla antrenmanlara çıkan Emre Akbaba, profesyonelliğe adım atmak için Türkiye’ye geldiğinden bahsetti. Henüz 13 yaşındayken Le Havre tarafından 3 gün denendiğinden bahseden oyuncu, “U13'te, Le Havre'da üç gün denendiğimi hatırlıyorum. Fransa'da bir kariyer yapmaya başlamıştım ancak çok gençtim ve etkileyici performans gösteremedim. Kendimi ifade edemedim. U19'da Laval'da bir hafta geçirdim, iyi gidiyordu ama olmadı. Sonrasında şansımı Türkiye'de denemeliyim dedim kendime.” dedi.

“Bir Sabah Hastanede Uyandım”

Emre Akbaba, Fransa’dan Türkiye’ye geldiğinde Antalyaspor’un kendisini beğendiğini ve profesyonel sözleşme imzalamak istediğini söyledi. Buna karşın oyuncu, yaşadığı bir hastalığın transferi son anda iptal ettiğini anlattı:

“Antalyaspor ile profesyonel sözleşme imzalamak için Fransa’ya hazırlanmaya gittim. Ancak, antrenmanın 2. gününde midem bulanmaya başladı, o kadar çok titremeye başladım ki duş almanın bana iyi geleceğini düşündüm, sonra bayıldım. Uyandığımda hastanedeydim. Gerçekten öleceğimi sandım. Orada bir hafta kaldım. Doktor, kulübe kanımda enfeksiyon olduğunu ve beni geri çağırmamalarını gerektiğini söyledi. Bu yüzden Fransa'ya geri döndüm.”

“Galatasaray’da Oynayabildiysem Alanyaspor’a Borçluyum”

Galatasaraylı Emre Akbaba, yeni sezon öncesi kendine güveniyor

2013 yılında Antalyaspor’un A takımına katılan Emre Akbaba, o dönemde daha fazla oynamak için Alanyaspor’a gittiğinden bahsetti. Milli orta saha oyuncusu bu kararın kariyerini olumlu yönde değiştirdiğini belirtti:

“Antalyaspor'a kiralık döndüğümde, Eto'o benimle çok konuştu ve iyi bir oyuncu olduğumu söyledi. Kulüpten ayrılmak istiyordum ancak bunu kabul etmek istemedi. Ben böyle bir insanım, içimden gelen arzularımı aniden gerçekleştiririm. Kendimi tutmam imkansız. İkinci lige, Alanyaspor'a transfer olmayı tercih ettim. Bu geriye adım atmaktı ama daha sonra, daha yükseği hedeflememe olanak sundu. Galatasaray'da oynayabildiysem, Alanyaspor'a borçluyum.”

“Hayallerimin Kulübünü Tercih Ettim”

Alanyaspor’da gösterdiği başarılı performansla İstanbul ekiplerinin de dikkatini çeken Emre Akbaba, 2018/19 sezonunun başında 4 milyon euro bedelle Galatasaray’a transfer oldu. 30 yaşındaki oyuncu, o dönemde Fenerbahçe’nin de kendisiyle ilgilendiğini söyledi:

“Alanyaspor, Fenerbahçe ile transferim için anlaşmıştı ama ben çocukluğumun, hayallerimin kulübü olan Galatasaray'a transfer olmayı tercih ettim. Ülkedeki bütün büyük kulüpler beni istedi ve bu beni mutlu etti ama benim için tercih seçeneği açıktı. Seçimimi kalpten yaptım. Ayrıca Şampiyonlar Ligi oynayacaktık. Bunu nasıl reddederim?”