Erden Timur: “Gomis Olayı Tatlıya Bağlandı”

ANA SAYFAHABERLER → Erden Timur: “Gomis Olayı Tatlıya Bağlandı”

Erden Timur: “Gomis Olayı Tatlıya Bağlandı”

Erden Timur: “Gomis Olayı Tatlıya Bağlandı”

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler üzerine basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Sarı kırmızılı takım, geçtiğimiz hafta sonunda sahasında VavaCars Fatih Karagümrük’ü ağırlamış ve maçtan 3-3’lük beraberlikle ayrılmıştı.

Maç sonunda teknik direktör Okan Buruk, Bafetimbi Gomis’in kendisiyle görüşerek bir daha takımda yer almak istemediğini söylediğini açıklamıştı.

Bunun ardından yaşanan gelişmeler sonrasında Bafetimbi Gomis ile yönetim arasında bir görüşme gerçekleştirilerek sorunun çözüldüğü iddia edilmişti.

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, bugün yaptığı açıklamalarla bu iddiayı doğruladı.

İşte Erden Timur’un açıklamalarından öne çıkanlar:

“Böyle Duygusal Şeyler Her Zaman Olabilir”

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, konunun tüm paydaşlarının çözüme yönelik adımlar atmasıyla Bafetimbi Gomis olayının çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Timur, “Gomis olayı aile içinde tatlıya bağlandı. Herkes güzel bir adım attı. Oyuncular da Gomis'i çok seviyor. Şimdiye kadar oyuncuların hepsine tek tek destek olan Gomis, her zaman onların yanında yer aldı, ağabeylik yaptı. Oyuncular da bunu dile getirdi. Böyle duygusal şeyler her zaman olabilir." diye konuştu.

Süreçte başta takım kaptanları Fernando Muslera ve Kerem Aktürkoğlu’nun katkıları olduğunu anlatan Erden Timur, “Böyle durumlarda insan kaybetmek kısmı çok kolaydır. Herkesin adım atması bence güzel. Aile içinde böyle şeyler olduğunda insanların kendi egolarından çok takımı düşünmesi çok değerli. Kaptanlar Muslera ve Kerem geldi. Önemli olan oyuncuların, hocanın, Gomis'in, başkanın adım atmasıydı." dedi.

“Bu Aile Ortamı Şampiyonluk Getirir”

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili, konuşmasının devamında sürece ilişkin ayrıntılardan bahsetmeyi sürdürdü.

Olayın 1 saat içerisinde kapandığının altını çizen Timur, "Gomis, kişisel olarak da her zaman sevip saygı duyduğum bir futbolcu. Tüm ekipte de sevip saymayan yoktur. İnsanoğlu duygusal reaksiyon gösterebilir. Bu duygusal tavırdan sonra herkesin adım atması doğru olandı. Gomis de burada değerli bir tavır ortaya koydu. Başkan da hoca da oyuncular da doğru adımı attı ve olay çok güzel bir şekilde, 1 saat içerisinde tatlıya bağlandı. Bizim açımızdan en güzel şey bu." şeklinde konuştu.

Erden Timur son olarak takımdaki aile ortamını vurgulayarak bunun, kendilerine sezon sonunda şampiyonluk getireceğine inandığını belirtti:

"Puan kaybedilen bir maçtan sonra oyuncuların takım arkadaşlarını sahiplenmesi çok değerli bir tutum. Birleştirici bir durum oldu. İnsani olarak hata yapılabilir. Bu normal. Ondan sonra önemli olan ailenin her konuda birbirine destek olması. Kısa zamanda çözülmesi ne kadar iyi bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu aile ortamı şampiyonluk getirir. En büyük faktördür. Bence her türlü sporun yüzde 50'si ahlak, değerler ve birbirine olan bağlılıktır. Bu sağlandığında iş başka bir yola gidiyor. Bunu birbirimize değer vererek yakaladık. İyiler sonunda mutlaka kazanır."