Dursun Özbek PFDK'Ye Savunma Yaptı

ANA SAYFAHABERLER → Dursun Özbek PFDK'Ye Savunma Yaptı

Dursun Özbek PFDK'Ye Savunma Yaptı

Dursun Özbek PFDK'Ye Savunma Yaptı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’a verilen cezalarla ilgili savunma yapmak için Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na gitti.

Toplantı çıkışında açıklamalar yapan Dursun Özbek, PFDK’yi eleştirdi.

Özbek, “Savunmamızı Profesyonel Futbol ve Disiplin Kurulu’na sözlü olarak yapmak istedik. Bize cevap dahi vermediler. Cevaben sadece cezayı tebliğ ettiler. Yönetmelikler açık. Açık sözlü savunma talebinin değerlendirilebileceği ve bu manada sözlü savunmanın PFDK nezdinde yapılabileceği yönetmeliklerde yazıyor. Kabul etmeyebilir ama en azından kabul etmediğinin bilgisini kulübe aktarmak zorunda ki biz o zaman savunmamızı belki yazılı olarak yapabiliriz. Bunun bildirmeden, süre dolduktan sonra cezayla birlikte sözlü savunmamızın kabul edilmediğini tebliğ ettiler. Son derece yanlış buluyorum. Tahkim Kurulundan sözlü savunma istedik. Buraya gelip sözlü olarak savunmamızı yaptık.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kendisine verilen 50 günlük hak mahrumiyeti cezasının adli para cezasına dönüştürülerek cezanın sona erdiği bilgisini veren Galatasaray Başkanı, “Belirttiğimiz konular arasında PFDK’nin temsilcilerinin zaman zaman çok doğru kararlar almadığı yolundaki endişelerimizi bildirdik. Detaylarıyla kendilerine anlattık. Biliyorsunuz hak mahrumiyeti cezaları paraya çevrilebiliyor. Kurula anlattım. Cezamı affedin diye gelmedim. Şu anda parayı yatırdım. İnfaz edildim. Şu anda hak mahrumiyeti cezası söz konusu değil. Buraya hukuku aramaya geldim. Sadece kendim için değil. Bundan sonraki uygulamalarda herkes için adaletin sağlanmasını temin etmek için bizzat geldim. Gayet anlayışlı davranıldı. Değerlendirmelerini yapacaklardır diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek, son olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un oğlunun geçirdiği kazadan dolayı Koç’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dursun Özbek, “Ayrıca kapıdan çıkarken bir haber aldık. Sayın Ali Koç’un oğlu kayakta bir kaza geçirmiş. Kendisini aradım ve geçmiş olsun dedim. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’a verilen cezalarla ilgili savunma yapmak için Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na gitti.