Dursun Özbek: “Galatasaray Çok Zor Bir Dönemden Geçiyor”

ANA SAYFAHABERLER → Dursun Özbek: “Galatasaray Çok Zor Bir Dönemden Geçiyor”

Dursun Özbek: “Galatasaray Çok Zor Bir Dönemden Geçiyor”

Dursun Özbek: “Galatasaray Çok Zor Bir Dönemden Geçiyor”

Galatasaray başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’ın aralık ayı olağan divan kurulunda konuştu.

Mali konularda açıklamalar yapan Özbek’in konuşmasından satır başları:

“Galatasaray Çok Zor Bir Dönemden Geçiyor”

Kulübün mali durumunu değerlendiren Dursun Özbek, "Galatasaray çok zor bir dönemden geçiyor. Ama ben ve ekip arkadaşlarım ümitsiz değiliz. Çünkü tünelin sonundaki ışığı görüyoruz. O ışığa ulaşmak için durmadan çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mecidiyeköy'deki rezidans projesine büyük önem verdiklerini anlatan Özbek, "Bu projeden gelecek gelirle Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasının oluşturduğu yükten kurtulmanın ilk adımını atacağız. Her fırsatta size bilgi vermeye ve Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın bize ne getirip ne götürdüğünü anlatmaya çalışıyorum. Bu faiz sarmalından çıkamazsak kimse kusura bakmasın, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız bir gelecek olmaz. Mecidiyeköy'deki rezidans projesinden oluşturulacak fonun, Florya ve Kemerburgaz'daki projelerimize bir motor olacağını belirtmek istiyorum. Bu projelerin hızlandırmasını da sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Mecidiyeköy'de GS LEO Residences adını verdikleri proje ile ilgili bilgi veren Özbek, "Tüm Galatasaraylıların bu projeye destek vermesinin çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Projemize beklentinin çok üstünde destek ve talep var. Onun için bugün projenin sadece yüzde 70'ini satışa sunuyoruz. Kalanı da daha sonra daha iyi fiyatla satmak üzere muhafaza edeceğiz. Aslan gibi başladık, aynı şekilde sonunu getireceğiz. Bu projede olduğu gibi Galatasaray'ın ismi hangi projede varsa başarı da oradadır. Bu da Galatasaray'ın büyüklüğü, Galatasaray'ın Türkiye için önemli bir kurum olduğunun göstergesidir. Mecidiyeköy'deki rezidans projesinden milyarın üzerinde bir fon oluşturmayı bekliyoruz. Bu fonla Florya, Kemerburgaz ve Galatasaray Adası'ndaki projemiz hayat bulacaktır. Mecidiyeköy'deki LEO Residences 186 adet 1+1 ve 2+1'den oluşan bir rezidans projesi. Altında 5 tane dükkan var. Bunların satışı için harekete geçmiş bulunuyoruz. Nevita şirketiyle iş birliğimiz var. Özellikle yabancılara satış şu anda çok önemli. Onları organize eden bir şirket olduğundan dolayı Nevita ile iş birliğimiz var." ifadelerini kullandı.

Kemerburgaz Tesisleri

Dursun Özbek, Trabzonspor karşısında takımına güveniyor

Galatasaray’ın Florya’da bulunan Metin Oktay Tesisleri’ni Kemerburgaz’a taşımak istediklerini söyleyen Dursun Özbek, tesisin inşaatı hakkında bilgi verdi.

"Kemerburgaz'daki inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Çok kısa bir süre sonra orada temel atma töreninde buluşacağız. Futbolumuzun beşiği olan Florya, 45-50 sene evvel ağabeylerimiz tarafından yapılmış. Yapıldığı zaman Türkiye'nin en önemli tesisiydi. 45 seneden beri bir çivi çakılmadı. Galatasaray Kulübünün, özellikle futbol takımının ve altyapısının Kemerburgaz'a müthiş bir ihtiyacı var. Temel atma törenine hepinizi davet ediyorum. Tarihini de sizlere bildireceğim." şeklinde konuşan Özbek, başlangıcın müjdesini verdi.

Spor Salonu Projesi

Galatasaray’ın spor salonuna olan ihtiyacını açıklayan Özbek, "Spor salonu projesi, Galatasaray'ın olmazsa olmazı projelerinden biri. Göçebe gibi, erkek basketbolu bir gün bir yerde oynuyoruz, kadın basketbolu başka bir yerde oynuyoruz. Judomuz bambaşka bir yerde. Korkunç bir dağılmışlık var. Yüzme başka bir yerde, sutopu başka bir yerde. Bunun giderilmesi lazım. Galatasaray Kulübü yönetimi ve üyeleri bu sorunu çözmek zorundadır. Biz yönetim kurulu olarak bunların hepsinin başlamasını sağlayacağız. Bu projeler kısa vadeli projeler değil. Biz temelini atacağız, bizden sonraki yönetimler de bu projeleri devam ettirecekler. Galatasaray'ı miras olarak bırakmak istiyorsak öyle bir Galatasaray'ı miras olarak bırakmamız gerekiyor. Ben ve arkadaşlarım hiçbir zaman bulduğumuzla, azla yetinmiyoruz. Daha iyisini yapmak boynumuzun borcu." şeklinde konuştu.

Dursun Özbek, "Galatasaray'ı daha iyi günlere ulaştırmak için kalbi Galatasaray ile atan herkese ihtiyacımız var. Sadece bugünü değil, geleceği düşünerek, tartışarak Galatasaray'ımız için ortak doğruyu birlikte bulmalıyız. Birlikte olursak, Galatasaray sevgimizin önünde kimse duramaz." diyerek konuşmasını tamamladı.