Dursun Özbek Derbi Öncesi Taraftara Seslendi

ANA SAYFAHABERLER → Dursun Özbek Derbi Öncesi Taraftara Seslendi

Dursun Özbek Derbi Öncesi Taraftara Seslendi

Dursun Özbek Derbi Öncesi Taraftara Seslendi

Galatasaray’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle açılamadı.

Toplantıda konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, tüzükte değişikliği ön gören genel kurulun yeterli çoğunluğa ulaşamadığını belirterek kongrenin açılmadan sona erdiğini ilan etti.

“Sahadan Başarıyla Çıkacağımıza İnanıyorum”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında bu akşam oynanacak Beşiktaş derbisi ile ilgili görüşlerini aktaran Başkan Dursun Özbek, taraftarlara mesajını iletti:

“Güzel bir maç olacağını ümit ediyorum ve sahada başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Maça gelen taraftarlarımızın takımlarını desteklemesini, son saniyeye kadar Galatasaray'ın arkasında olmalarını istiyorum.”

“900 Kişiye Yakın Üye Katılacaktı”

Galatasaray Başkanı Özbek, Olağanüstü Genel Kurul’da tüzük tadil kongresinin gerçekleştirilebilmesi halinde kulübe yaklaşık 900 yeni üyenin katılacağını belirterek, yeterli çoğunluğa erişilemediği için iptal edilen kongreye rağmen tüzük değişikliğinin her zaman gündemlerinde olacağını belirtti:

“Kongrenin açılabilmesi için belli bir nisap gerekiyordu. Bu da yaklaşık 900 kişiye yakın üyenin katılımı demekti. Maalesef sağlanamadı.Tüzükle ilgili konu Galatasaray'ın gündeminde her zaman olacaktır. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım genel kurula verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Özellikle Galatasaray'da olması gereken barış ve sevgi ikliminin daha da yukarılara taşınması için elimizden geleni yapacağız. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde de bu tüzükle ilgili gerek divanda, gerekse camiada yorumlar olacaktır. Ona göre de biz çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

“Sözlerimiz Tek Tek Yerine Getiriliyor”

Basın açıklamasının son bölümünde Galatasaray camiasına seçim öncesinde verdikleri sözleri yerine getirdiklerini belirten Dursun Özbek, “Hem Mecidiyeköy hem de Kemerburgaz projesi seçilmeden evvel camiaya verdiğimiz sözler. Bunların içinde başta Galatasaray Adası da vardı. Adayı belli bir şekle getirdik. İnşallah geri kalan kısmını da bu süreçte tamamlayarak önümüzdeki sezon tamamı bitmiş bir şekilde hizmete açacağız. Mecidiyeköy'de de yetki almıştık. Hem de şimdi hem inşaata başladık hem de satışlara başladık. Galatasaray'a büyük bir destek verecek. Kemerburgaz'da inşaata başladık. Bunlar camiaya verdiğimiz sözler. Florya projemiz devam ediyor. Kısa sürede oradan da sonuç almayı bekliyoruz. Camiaya, bizi seçenlere ne söz verdiysek hepsini yerine getirmek için arkadaşlarımla son derece yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah yönetimde kaldığımız sürece bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Dursun Özbek sözlerini Galatasaray’a faydalı olmak için çalıştıklarının altını çizerek noktaladı:

“Maksadımız Galatasaray'a faydalı olmak. Galatasaray'ın özellikle finansal yapısını düzeltmek suretiyle ve Türkiye Bankalar Birliği konsorsiyumuna olan borcumuzu ödeyerek oradan çıkmak suretiyle Galatasaray'ın sürdürülebilir bir sportif başarı çizgisini yakalamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda da bütün üyelerden destek bekliyoruz.”