Dursun Özbek: “Bunu Yazın Bir Yere”

ANA SAYFAHABERLER → Dursun Özbek: “Bunu Yazın Bir Yere”

Dursun Özbek: “Bunu Yazın Bir Yere”

Dursun Özbek: “Bunu Yazın Bir Yere”

Galatasaray ve Medicana Sağlık Grubu, bugün düzenlenen törenle önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, törende önemli açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’deki En Büyük Sponsorluk Anlaşması”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sözlerine sarı kırmızılı kulüp için sponsorluk anlaşmalarının ne denli önemli olduğunun altını çizerek başladı:

"Transferde kur değişimleri bizi ciddi şekilde etkiliyor. Bundan dolayı sponsorluk çalışmaları çok önemli. Bu sene bunun farkındayız ve sponsorluk görüşmelerine çok önem veriyoruz. Bunun devamı gelecek. Çok sayıda sponsorla daha imza atacağız."

"40-50 milyon $’lık sponsorluk geliri sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar bunun %50'sini geçtik. Çok önemli projelerimiz var. Galatasaray, Türkiye'deki en büyük sponsorluk anlaşmasını yapacak. Yakında göreceksiniz. Açıklamaya korkuyoruz. Her transferimiz taklit edildiği gibi, her projemiz de taklit ediliyor.”

“Milattan Önceki Yıldızlarım Nerede?”

Özbek, törenin soru cevap bölümünde gelen bir soru üzere TFF’nin 1959 öncesi şampiyonluklar için komisyon kurma kararını da değerlendirdi. Söz konusu kararın “hukuksuz” olduğunu belirten Galatasaray Başkanı, rakip takımların tutumunu eleştirdi:

"1959 öncesi şampiyonluklar için kurulun komisyon hakkında söyleyecek bir şey yok. İflas eden tüccar, eski defterleri karıştırır ve eski alacağı var mı diye bakar... Son derece benzeşiyor. Olay çok net ve tartışmaya kapalı. 1959'dan itibaren deplasmanlı Türkiye Şampiyonası başlamış. 2001-2002'de '5 şampiyonluğa 1 yıldız' kararını TFF almış. Kurumlarda süreklilik esastır. Bu kararı Galatasaray değil, TFF aldı.”

“20 sene sonra bazı arkadaşların aklına bu geliyor. 20 senedir neredeydiniz? Kimse bu kararı değiştirme işine girmesin. TFF'nin kararı hukuksuz ve kendini inkar eden bir karar. Konuyla ilgili Tahkim'e gideceğiz. Bazı arkadaşlar futbolu saha dışına çıkarmakta son derece mahirler. Türk futboluna 5 kuruşluk fayda getirmeyecek konuyu, gündeme koyduk. 3-5 sene de bunu tartışırız. Finansal krizi, altyapı sorununu, Türk futbolundaki başarısızlıkları konuşan yok. Nedir? Milattan önce benim yıldızlarım vardı.”

“Tarih Tekerrürden İbarettir”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e TFF’nin henüz Fenerbahçe ile oynayacakları Süper Kupa finali için bir takvim belirlemediğinin de altını çizdi.

Federasyonun kararlarının kestiremediğini söyleyen Özbek, "TFF'nin neyi, nasıl düşündüğü konusunda fikir beyan etmek çok zor. Onların da kafalarında bir şey vardır, bir bildikleri vardır ki o çerçevede bunu ertelemişlerdir sene sonuna. Kendi kararları, bu soruyu TFF'ye sorun." dedi.

Dursun Özbek ayrıca Fenerbahçe ile Trendyol Süper Lig’in son haftalarında karşılaşacak olmalarını ise, "Tarih tekerrürden ibarettir. Bunu yazın bir yere." sözleriyle değerlendirdi.