Attila Szalai: “Pazar Günü Bu Değişecek”

ANA SAYFAHABERLER → Attila Szalai: “Pazar Günü Bu Değişecek”

Attila Szalai: “Pazar Günü Bu Değişecek”

Attila Szalai: “Pazar Günü Bu Değişecek”

Fenerbahçe’nin Macar stoperi Attila Szalai, Spor Toto Süper Lig’de oynayacakları Beşiktaş derbisinin öncesinde açıklamalarda bulundu.

İşte Attila Szalai’nin açıklamalarından öne çıkanlar:
 

 “Pazar Günü Bu Değişecek”

Fenerbahçe’nin bu sezon derbilerde istediği performansı gösteremediğini söyleyen Szalai, bu durumu Beşiktaş’a karşı değiştirmek istediklerini vurguladı.

Szalai, "Bizler şu anda rakibimize yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Derbi maçlarında istediğimiz sonuçları pek alamadık ama pazar günü bu değişecek.” şeklinde konuştu.

“Sistem Her Şey Değil”

Szalai, derbide Fenerbahçe’nin üçlü savunma mı dörtlü savunma mı kullanması gerektiği sorusuna; "Bana göre sistem, futbolda her şey demek değil.” diyerek cevap verdi:

“4'lü mü yoksa 3'lü mü oynayacağımıza hoca karar veriyor. Maç içerisinde oyun tarzınız değişebilir. Bizler şu anda rakibimize yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Derbi maçlarında istediğimiz sonuçları pek alamadık ama pazar günü bu değişecek. Avrupa'da 3'lü sistemle oynadığımız maçlarda iyi sonuçlar elde etmiştik. Sistem önemlidir ama her şey demek değildir."

Antrenman, Beslenme, Dinlenme

Fenerbahçe’de bu sezon 35 maçla takımda en fazla maça çıkan futbolcu olan Attila Szalai, bu devamlılığı sağlamasında etkili olan faktörleri açıkladı.

Macar stoper, "Ben her zaman sahada en iyisini vermeye çalışan bir oyuncuyum. Tanrı'ya şükür bir sakatlık da yaşamadım. Genel olarak da kendime ve vücuduma bakan biriyim. Futbol adına geliştirmem noktalar üzerinde sürekli duruyorum. Burada önemli noktalar var. Antrenman, besin ve dinlenme... Bu üç faktör, bir futbolcu için çok önemli. Çok mutluyum çünkü Fenerbahçe ile birçok maça çıktım. Bana göre futbolcu için önemli olan sürekli sahada olmaktır. Üç günde bir maç yapabilmek önemli. Bunu gerçekleştirmek için güçlü bir fedakârlık yapmak gerekiyor. Ben de profesyonellik adına kendim ve Fenerbahçe adına en iyisini sergilemeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’ın Maçlarına Bakmıyoruz”

Son olarak takımın genel durumunu değerlendiren Szalai, şampiyonluk hedeflerine kendilerini adayarak ulaşacaklarını söyledi.

25 yaşındaki futbolcu, "Biz, kendimize ve oynayacağımız maçlara odaklanıyoruz. Elbette ki sıralamaya bakıyoruz. En önemli şey, bizim kendi oyunumuz ve alacağımız galibiyetler. Hedefimiz şampiyonluk. Umuyorum ki çalışarak, kendimizi adayarak istediğimiz sonuca erişeceğiz.”

“Takım olarak ofansif bir oyun ortaya koyuyoruz Bunu da izleyenlere gösteriyoruz çünkü çok fazla pozisyona girip gol atıyoruz. Takım olarak ofansif anlamda güçlü işler çıkarıyoruz. Hocamızın da bize sürekli şey, defansif anlamda geliştirmemiz gereken noktalar olduğu. Elbette ki maç içerisinde bazı süreçlerde zorluklar yaşayabiliyorsunuz. Bana göre başından bu yana geçen sürece bakarsak daha güçlü bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim. Hocamıza ve sistemine daha fazla aşinayız. Genel olarak da herkes bu oyundan keyif alıyor. Biz, ofansif ve cesur bir mantalite ile sahaya çıkıyoruz." şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.