Ahmet Nur Çebi: TFF Başkanlığı İçin Talep Geldi

ANA SAYFAHABERLER → Ahmet Nur Çebi: TFF Başkanlığı İçin Talep Geldi

Ahmet Nur Çebi: TFF Başkanlığı İçin Talep Geldi

Ahmet Nur Çebi: TFF Başkanlığı İçin Talep Geldi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün sponsorluk anlaşması gereği düzenlenen imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de geride kalan 9 haftayı 5 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyetle geçerek ligin zirvesindeki 18 puanlı 3 takımdan biri konumunda olan Beşiktaş’ın başkanı Çebi, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini aktarırken merak edilenleri yanıtladı.

“Bir Komplo Var”

3 ay önce Beşiktaş kongresinde yapılan seçilme başkanlık koltuğunda yeni bir döneme başlayan Ahmet Nur Çebi, kulübün ve yönetimin başarısız olmasını için çalışanlar olduğunu iddia etti:

“Sosyal medyayla ilgili eleştirilerin sebebinin arkasında Beşiktaş başkanına ve yönetimine tezgahlanmaya çalışılan komplo var. Takımın başarısız olması, hocanın aşağı çekilmesi, hocayla futbolcular arasında problem varmış gibi algılar yapılıyor. 3 ay evvel burada seçim yapıldı. Herkese gelin, lütfen aday olun dedim. 3 ay evvel seçime girmeyenler, şu anda fellik fellik takım başarısız olsun, Çebi gitsin biz oturalım niyetindeler. Biz kulübü çok iyi toparladık, büyük temizlikler yapıldı. Bunu Beşiktaş için yaptık. İnsanların iştahları kabarmış.”

“Valerien Ismael Devam Edecek”

Ahmet Nur Çebi'den TFF'ye hakem ziyareti

Başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın Süper Lig’de teknik direktör Valerien Ismael yönetiminde başarılı olacağına inandığını belirtti.

Fransız teknik direktöre güvendiğinin altını çizen Başkan Çebi, “Valerien Ismael'e çok güveniyorum. Kendisinde birçok artı özellikler var. Kupayı, bu seneki şampiyonluğu Valerien Ismael ile kazanma isteğindeyim. Ismael ile bu sezon şampiyonluğu kazanmayı planladım, plan çerçevesinde gidiyorum. Valerien Ismael ile ilgili fikrimde bir değişiklik yok. Fikir değiştirmem için bir durum da söz konusu değil. Seçimden 3 ay sonra Beşiktaş'ın hocasıyla zor duruma düşürülerek yönetimin istifasını bekleyenler, boşa bekliyor. 3 yıl bekleyecekler. Ben hocamla sözleşmesi süresince devam edeceğim.” diyerek Valerien Ismael’e yönelik son dönemde artan eleştirilere cevap verdi.

Teknik direktörlerinin değersizleştirilmeye çalışıldığını iddia eden Ahmet Nur Çebi, buna karşın taraftarların düzenlenen bu komplolara inanmaması gerektiğini belirtti. Başkan Çebi ayrıca teknik direktör Valerien Ismael’in eleştirilere kulak asmadığını da sözlerine ekledi:

“Yazılı ve görsel medyada eleştiri yok, aşağı çekme var. 'Şurada, burada hata yaptı'yı geçiyorum. Her cümlelerinde hocayı değersizleştirmeye çalışılıyor. Bu takımı aşağı çekmenin bir yolu da, rakiplerimizin benimsediği Beşiktaş'ı içeriden dışarıdan karıştırmaktır. Taraftarlarımız, bu komploları hazırlayanların oyununa gelmeyin. Biz nasıl sahip çıkıyorsak, taraftar da hocasına sahip çıksın. Valerien Ismael medyadaki eleştirilere kulak asmıyor. Ben daha çok üzülüyorum. Eleştirileri hoca hiç takmıyor. Ancak, bu eleştirilerin nedenini anlayamıyor.”

TFF Başkanlığı Konusu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: Transferin sonuna geldik. Çok iyi çalıştık ve yol aldık

Basın toplantısında Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye, ilerleyen dönemlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olup olmayacağına yönelik bir soru da soruldu.

Başkan Çebi, bir önceki seçimde kendisine böyle bir talep geldiğini ancak önceliğinin Beşiktaş olduğunu belirtti:

“Beşiktaş başkanlığına 3 yıllığına geldim. Önümüzdeki TFF seçimleriyle ilgili bir planım yok. İsteğim, 3 yıllık süreyi tamamlamak ve Beşiktaş'ta görevimi yapmak. Bir evvelki TFF seçimleriyle ilgili bana talepler geldi. Beşiktaş benim için önceliğimdi. Türkiye Cumhuriyeti'ndeki her vazife kutsaldır. Beşiktaş benim önceliğim. Pandemi döneminde Beşiktaş'ı sırtlanmam gerektiğini düşündüm, devam ediyorum. Beşiktaş başkanlığına 3 yıllığına geldim. Önümüzdeki TFF seçimleriyle ilgili bir planım yok. İsteğim, 3 yıllık süreyi tamamlamak ve Beşiktaş'ta görevimi yapmak.”