Ahmet Nur Çebi TFF Başkanı’na Bir Mektupla Seslendi

ANA SAYFAHABERLER → Ahmet Nur Çebi TFF Başkanı’na Bir Mektupla Seslendi

Ahmet Nur Çebi TFF Başkanı’na Bir Mektupla Seslendi

Ahmet Nur Çebi TFF Başkanı’na Bir Mektupla Seslendi

Beşiktaş’ın Trendyol Süper Lig’in ikinci haftasında sahasında Pendikspor ile 1-1 berabere kaldığı maç, birçok hakem tartışmasını da beraberinde getirdi.

Özellikle siyah beyazlı takımın kornerden bulduğu bir golün, topun dışarıdan içeriye çevrildiği gerekçesiyle iptal edilmesi siyah beyazlı camianın tepkisini çekti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuyla ilgili olarak kulübün resmi sitesi üzerinden bir mektup yayımladı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye ithafen yazılan mektupta, Pendikspor ile oynanan karşılaşmanın VAR kayıtlarının açıklanması talep edildi.

Ahmet Nur Çebi imzasıyla yazılan mektupta ayrıca TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin siyah beyazlı kulübe karşı belirli bir tutumu olduğu iddiasına yer verilerek bunun sebepleri soruldu.

İşte Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin imzasıyla yayımlanan o mektup:

“Bize Karşı Tutumunuzun Kaynağını Merak Ediyoruz”

“Türk futbol camiasını bir aile olarak gördüğünüzü ve kendinizi de ailenin reisi olarak ifade ettiğinizi biliyoruz, duyuyoruz. Futbolu bu anlayışla yöneteceğinizi defalarca söylediniz. Ancak maalesef süreç böyle işlemedi ve şahsınızla, Beşiktaş JK camiası arasında bir gerginlik oluştu. Hatta bu gerginlik, sizinle benim aramda şahsi bir gerginlikmiş gibi bile yansıtıldı. Siz bu durumu düzeltici yönde bir adım attığınızı düşünseniz bile; maalesef devam eden süreç, bu durumun değişeceğine dair var olan tereddüdümüzü artırmaktadır. Pendikspor ile yaptığımız maçta yaşanan olaylar da, bu konudaki kuşkularımızda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Siz de biliyorsunuz, verilen penaltı tartışılıyor, golümüz iptal edildi, VAR’a gidilmesi gereken pozisyonlarda gidilmedi, gidilmemesi gereken pozisyonlarda gidildi.”

“Biz öncelikle, özellikle de hakem camiasında bize karşı olan bu tutumun kaynağını merak ediyoruz? Samimi bir şekilde sormak istiyoruz: Şahsınızla ve/veya TFF ile camiamız arasında var olduğuna her geçen gün daha fazla inandığımız bu gerilimin, acaba sizden bağımsız, belki de hiç haberinizin olmadığı bir kaynağı mı var? Beşiktaş JK Yönetim Kurulu olarak aklımıza gelen bir ihtimal, bazı hakemlerin görevden alınıp daha sonra görevlerine geri dönmeleri sürecinde, Beşiktaş JK Başkanı olarak yaptığım değerlendirmelerin, hakem camiasında sizden bağımsız bir şekilde şahsıma ve camiamıza haksız bir önyargı oluşturmuş olmasıdır. İntikamcı bir tavrın söz konusu olabileceği maalesef aklımıza geliyor. Bu gibi bir ihtimal farklı çevrelerden bize sorulduğunda biz buna ihtimal vermediğimizi söyledik ve söylüyoruz. Ancak bu konuda açıkça şüphelerimiz söz konusudur ve bu şüphemizi şahsınızla paylaşıyoruz. Bu durumun araştırılması, TFF Başkanı olarak bizzat sizin görevinizdir. Böyle bir durum varsa tespit edip, gereğini yapmak ve bunu kamuoyu ile paylaşmak da sizin görevinizdir. Bu konuda üzerinize düşeni yapmanızı rica ediyoruz.”

“Ayrıca, futbol ailemizin adil reisi olarak Pendikspor ile dün (20.08.2023) yaptığımız karşılaşmanın VAR kayıtlarının acilen incelenip kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz. Bu tür bir işlemi daha önce yaptınız ve söylediğiniz gibi futbolumuzun adil bir yöneticisi iseniz bir kez daha yapmanızı sizden talep ediyoruz. Ayrıca kendinizin de dünkü maçın pozisyonlarını inceleyip, araştırıp, danışıp, değerlendirip, görüşlerinizi kamuoyuna açıklayarak gereğini yapmanızı bekliyoruz.”

“Bir eksiklik, bir hata söz konusu ise bu hatayı ortadan kaldırmanızı umuyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde, ligin geleceğine ve kulübümüzün ligdeki konumuna ilişkin tedirginliğimiz ve üzerinizdeki şüphe artarak devam edecektir. Aksi halde adil ve şeffaf olduğunuz yönündeki beyanlarınızın hiçbir kıymeti kalmayacaktır, camiamızın şüpheleri devam edecektir. Sonuçsuz kalınması halinde şeffaf, adil, güvenilir ve eşitlikçi olmadığınızı, camia olarak her gün ve en şiddetli şekilde seslendirmeye devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. Bunun için bir özür dilenmesi gerekiyorsa da lütfen çıkıp özür dileyin. Biz huzur ve adalet istiyoruz!”