Abdullah Avcı: "Aklımızı Duyguların Önünde Tutmamız Gerekiyor"

ANA SAYFAHABERLER → Abdullah Avcı: "Aklımızı Duyguların Önünde Tutmamız Gerekiyor"

Abdullah Avcı: "Aklımızı Duyguların Önünde Tutmamız Gerekiyor"

Abdullah Avcı:

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimizden Trabzonspor, turnuvadaki geleceğini belirleyecek karşılaşmada bu akşam sahasında Macaristan temsilcisi Ferencvaros’u ağırlayacak.

Bu sezon UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda oynadığı 5 karşılaşmada 2 galibiyet 3 mağlubiyet alarak hanesinde 6 puan yazdıran Trabzonspor, son maçlar öncesinde grupta 3.basamakta yer aldı.

Macaristan temsilcisi Ferencvaros 10 puanla grup liderliğini sürdürürken ikinci sırada ise Fransız ekibi AS Monaco, topladığı 7 puanla konumlandı.

Grup sonuncusu Kızılyıldız’ın ise tıpkı temsilcimiz Trabzonspor gibi 6 puanda olması, UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nun ne kadar dengeli olduğunu kanıtladı.

Maç öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Abdullah Avcı da sözlerine, bu görüşü destekler nitelikte açıklamalar yaparak başladı.

“Ferencvaros’u Tebrik Ediyorum”

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, gruplar belli olduğunda UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nun dengeli gözüktüğünü hatırlatarak, böyle bir gruptan çıkmayı başardığı için Ferencvaros’u tebrik etti:

“Gruplar belli olduğunda dengeli bir grup olarak duruyordu, Monaco biraz öndeydi diğer takımlardan Ferencvaros'un Monaco'dan 4 puan alması ve gruptan çıkması onları öncelikle tebrik ediyorum. Yarın akşam itibariyle gruptan çıkmak için oyunumuzu ve konsantremizi bu yönde kullanacağız.”

Ferencvaros karşısında alacakları sonuçla ülke puanına katkı sağlamak istediklerini belirten Abdullah Avcı, maç öncesinde taraftarın desteğine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi:

“Maçı kazanıp hem kulüp olarak hem de ülke puanına katkıda bulunmak istiyoruz, özellikle Avrupa'da devam etmek istiyoruz. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var, geçen sezonki verdikleri enerjiyi ve pozitif desteklerini vermelerini istiyoruz. Hem Avrupa'da son maç hem de Süper Lig'de son haftalar onların 12. adam olmasına ihtiyacımız var.”

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı ayrıca rakiplerinin geniş bir kadrosu olduğuna değinerek maç öncesinde Macaristan temsilcisinin yapabileceği herhangi bir rotasyonun onlar için dezavantaj olmayacağını söyledi:

“Ferencvaros'un geniş bir kadrosu var ve kadrosundaki çoğu oyuncu birbirine çok yakın. Rotasyon yapmaları dezavantaj olmaz, Avrupa'da rekabetçi ortamda kendilerini göstermek isteyeceklerdir.”

“Gönül İster Ki Trabzonspor Hep Tepede Olsun”

Abdullah Avcı konuşmasının devamında takımın genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Deneyimli teknik direktör, Trabzonspor’un her zaman en tepede olmasını dilediğini söylerken buna karşın grupta son haftada oynanacak diğer maçların sonuçlarına da bağlı olduklarını hatırlattı:

“Avrupa'da devam etmek istiyoruz, Ferencvaros'u yenip cebimize 3 puanı koymak istiyoruz. Gönül ister ki Trabzonspor hep tepede olsun ama yarın (bugün) sonuçlara bağlıyız. Bireysel performansları da taktiksel dönüşleri de sorgulamamız gerekiyor. Her kulvarda yarışın içindeyiz. Sürekli kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Hem bireysel hem de taktiksel sıkıntılarımız var. Dünya Kupası arasında daha fazla tekrarımız olacak, eksik olarak taraflarımızı iyileştirmek için çalışmalarımız var. 20. maçımızı oynadık, bu süreçten sonra tekrarlarımızı yapıp daha çok gelişeceğiz. Taraftarlarımızın desteği ile şu süreci iyi geçip, önümüzü daha sağlıklı görmemiz gerekiyor."

“Duyguları Öne Koyunca Her Şey Karışıyor”

Trabzonspor teknik direktörü sözlerini bitirirken futbolun bir organizasyon oyunu olduğunu aktardı:

“Aklımızı, duygumuzun önünde tutmamız gerekiyor. Duyguları öne koyunca her şey karışıyor, futbol bir organizasyon oyunu tabii ki duygularla oynayacağız ama futbol sistematik bir oyun. Sinirlerin bozulduğu anlar yaşadık, özellikle ilk maçta ama kendimizi değiştirmeye çalışıyoruz. Yarın aklımızda olacak, duygularımızda. Hep oyunun içinde doğru bir şekilde kalmak istiyoruz.”