10:26 - 11 Ağustos 2020

Ödüller ve Koşulları

SEZON ŞAMPİYONUNA 1 ADET KIA STONIC

 • Genel puan tablosunda 2019-20 sezonunu ilk sırada tamamlayan kullanıcı Kia Stonic kazanmaya hak kazanacaktır.
 • Kazanılan hak nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez.
 • Kazanan kişinin ilanı TFF Süper Lig 2019-20 sezonunun bitimini takip eden hafta Sosyal Lig web sitesinde (http://www.sosyallig.com) yapılacaktır.
 • hafta son maçın oynanması ile Süper Lig 2019-20 sezonu sona erecektir. Fikstürün bitiş tarihi olan 26 Temmuz Pazar gününü takiben Sosyal Lig puanları yüklenecek ve tüm yılın puanları hesaplanarak 30 Temmuz Perşembe ilk sırada yer alan kullanıcı açıklanacaktır. 1-7 Ağustos tarihleri arasında kazanan kullanıcı ile iletişime geçilecektir. İletişim bilgileri hatası nedeni ile ulaşılamayan kullanıcı haklarını 7 Ağustos gün sonu saat 18.00 itibari ile kaybedecektir. 8 Ağustos’ta sıralamada bir altta bulunan kişiler aranmaya başlanacaktır.
 • Sosyal Lig Fantezi futbol oyununun fikri ve mülkiyet hakları sahibi Petrolig ve/ve ya oyunun isim sponsoru Petrol Ofisi’nin kontrolünün dışında meydana gelen ve mücbir sebep sayılacak sebeplerle ya da piyasadaki ekonomik şartların elverişsiz olması sebebiyle oyunun sezon bitiminden önce son erdirilmesi durumunda, oyunun sona erdirileceği tarihe kadar olan haftalık ödüller sahiplerine verilir. Sezon sonu ödülü ise, oyunun sona ereceğinin ilan edildiği haftanın son günü itibariyle tüm yılın puanları hesaplanarak 3 gün içerisinde ilk 3 sırada yer alan oyuncular açıklanarak ödüller sahiplerine verilir. (Örnek, herhangi bir sebeple, oyunun sona erdiği 1 Nisan 2019 Pazartesi günü ilan edilirse, 4 Nisan’a kadar tüm yılın puanları hesaplanır ve ilk 3 açıklanır.)
 • Organizasyon bu kapsamda sunduğu hizmet ve ödülleri değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Ödülü kazanmak için 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer.
 • Ödüle hak kazanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşımayan kullanıcının ödül hakkı iptal edilir ve sonraki kullanıcıya geçer.
 • Ödül olarak verilecek olan Kia Stonic pandemi sebebiyle Ağustos ayı içerisinde Kia bayisinden kazanan kişiye teslim edilecektir.
 • Ödül olrak verilecek Kia Stonic’in özellikleri 2019 model Elegance (Design Pack), 7 inç multimedya sistemi, geri görüş kamerası, Apple Carplay ve Android Auto desteği, deri koltuk, 17 inç alüminyum jant ve çift renkli tavandır.

 

SEZON SONU GENEL KLASMAN YAKIT ÖDÜLLERİ

 • Sezon sonunda genel klasman sıralamasında 2. ve 51. sıra aralığını paylaşan Sosyal Lig kullanıcıları 1000 TL, sonraki 50 kişi (52. – 101.) 500 TL, sonraki 300 kişi (102.- 401.) ise 250 TL değerinde akaryakıt kazanıyor! Sezon sonu yakıt ödüllerinin kazananlara teslim edilmesi prosedürlerinde haftalık yakıt ödüllerinde geçerli olan kurallar geçerli olacaktır.
 • Yakıt ödülleri sezon bitiş tarihi olarak 26 Temmuz fikstür haftasını takip eden 3 Ağustos haftası kullanıcıların uygulamada tanımlı Positive Card’larına yüklenecektir. Positive Card’ı olmayan kullanıcıların 17 Ağustos tarihine kadar Positive Card çıkartmaları ve uygulamada tanımlamaları gerekmektedir.
 • 17 Ağustos tarihine kadar kart tanımlama işlemi yapmayan kullanıcılar ödül haklarını kaybeder.
 • Kazanılan yakıt ödülleri Positive Card’a yükleme yapılan tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanılmalıdı

 

HAFTALIK ÖDÜLLER

Her hafta 100 kişiye Petrol Ofisi’nden 250 TL değerinde akaryakıt!

 • Haftalık sıralamada 2. ve 101. sıra aralığını paylaşarak yakıt kazanan kullanıcıların hediyeleri oyun içinde tanımlı Positive Card’a yüklenerek yapılır.
 • Sisteme Positive Card tanımlaması yapmamış olan kullanıcılar 2. ve 101. Sıra aralığında yer aldıkları haftadan bir sonra gelen hafta içerisinde (14 gün içerisinde) Positive Card tanımlama işlemlerini yaparlarsa yakıt hediyesini almaya hak kazanırlar. Bu sürenin aşılması durumunda hak edilmiş olan yakıt hediyesi iptal edilecektir. Yakıt hediyesi kazanımlarına dair Positive Card yüklemeleri 2. ve 101. Sıra aralığında yer alınan haftayı takip eden ikinci hafta içerisinde yapılacaktır. (Örneğin, 13. Lig haftasının sonunda dereceye giren bir kullanıcının yakıt hediyesi 15.Lig haftası içerisinde yapılacaktır.)
 • Kazanılan yakıt ödüllerinin Positive Card’a yükleme yapılan tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanılmalıdı 


Haftanın şampiyonuna 1 adet Samsung S10 cep telefonu!

 • Haftalık puan sıralamasında 1. olan Sosyal Lig kullanıcısı Samsung S10 cep telefonu kazanacaktır.
 • 1. olan kullanıcı uygulamaya girdiğinde kendisine bir kod gönderilecektir. Kullanıcının bu kodu Sosyal Lig sosyal medya hesaplarına iletmesi gerekmektedir. İletilen kod sonrası kullanıcıdan adres bilgileri alınacak ve ödülü adresine kargo ile teslim edilecektir.
 • Ödül kazanılan hafta itibariyle 14 iş günü içerisinde kod ile dönüş yapmayan kullanıcıların ödül hakkı iptal edilecektir.
 • 18 yaş altındaki kazananların ödülü alabilmeleri için ebeveyn onayı gerekmektedir.

HAFTALIK VE GENEL SIRALAMA HESAPLAMALARI

Sosyal Lig’de iki farklı sıralama vardır.

1. Haftalık Puan Sıralaması

Oluşturduğunuz kadro ile o hafta aldığınız toplam puanla o hafta için Sosyal Lig kullanıcıları arasındaki yerinizi gösterir.

Kadro puanı eşitliği durumunda sıralama sırasıyla aşağıdakilere kriterlere bakılarak yapılır;

 • Haftalık Kadro Puanı Toplamı
 • Kadronun Toplam Değeri
 • Kadronun Oluşturulma Tarihi
 • Kullanıcının Üyelik Tarihi

 
2. Genel Klasman Sıralaması

Genel Klasman puanınız, tüm haftalık puanlarınız ile rozetlerden aldığınız puanlarınızın toplamından oluşur.

Puan eşitliği durumunda sıralama sırasıyla ağıdakilere kriterlere bakılarak yapılır;

 • Genel Puan Toplamı
 • Haftalık Puan Birinciliği
 • Kullanıcının Üyelik Tarihi

 

POSITIVE CARD ENTEGRASYONU VE YAKIT BONUSU

Petrol Ofisi Positive Card Entegrasyonu

Petrol Ofisi istasyonlarından ücretsiz olarak alınabilen Positive Card’ı aktive edip, oyun içerisinde tanımadığınızda  10.000.000 € ek bütçe kazanabilirsiniz. Bu bütçe baz bütçeye eklenmiş sayılır ve Positive Card entegrasyonu devam ettiği sürece haftalık bütçenize yansıtılır.

Positive Card Yakıt Alımı

Oyunda tanımlı Positive Card ile yapacağınız yakıt alımlar, ilgili lig haftası içerisinde bütçenize ek olarak yansıtılır.

Her 10 TL’lik yakıt alışverişiniz için 500.000 € ek bütçe elde edersiniz. Bu bütçe sadece içinde bulunulan lig haftasında geçerlidir. Bir lig haftası içinde en fazla 400 TL’lik yakıt alışverişi karşılığında 20.000.000 € haftalık ek bütçe kazanılabilirsiniz.

Yakıt alımlarınızdan kazanacağınız ek bütçe kart eşleştirmesi yapıldıktan sonraki yakıt satın alımları ile birlikte aktif olacaktır. Örneğin, Salı günü kart tanımlaması yaptığınızda, Pazartesi günü yapmış olduğunuz yakıt alımından ek transfer bütçesi kazanamazsınız.

Yakıt alışverişlerinden kazanılan ek bütçe her lig haftasında sıfırlanır. (Süper Lig’e ara verilen Milli Maç haftaları vb. dönemlerde lig haftası 1 haftadan daha uzun olabilir. Bu durumda lig haftası başlayana kadar yaptığınız yakıt alışverişleri ek bütçe olarak kullanılabilecektir. Limit her durumda 20.000.000 €’dur.)

Günlük yakıt alışverişlerinizden kazandığınız ek bütçe her zaman bir sonraki gün Sosyal Lig gelirlerinize yansır. Dolayısıyla haftanın ilk resmi maçının oynanacağı gün yapacağınız yakıt alışverişleri bir sonraki hafta bütçenize yansıtılır. Örneğin, haftanın ilk maçının Cuma günü olacağı bir haftada Perşembe günü 23:59’dan sonra yaptığınız yakıt alışverişlerinden kazanılan tüm bonuslar içinde bulunulan değil, bir sonraki haftanın bütçenize eklenecektir.